14°
Jarolím
30.9.2024
Atlético zaskočilo Barcu, Bayern vykúpil smoliar Schweinsteiger

BARCELONA/MANCHESTER / Obhajca trofeje Bayern Mníchov remizoval v utorňajšom prvom štvrťfinálovom súboji futbalovej Ligy majstrov 2013/2014 s Manchestrom United 1:1. Rovnako skončil aj zápas na Camp Nou.

Už istý nemecký šampión má pred odvetou, ktorá je na programe v stredu 9. apríla v Allianz Arene, lepšie vyhliadky na postup ako jeho súper. Solídny výsledok z anglickej pôdy mu priniesol vyrovnávajúci zásah Bastiana Schweinsteigera zo 67. minúty, Bayern dovtedy po góle Nemanju Vidiča deväť minút prehrával.

V druhom utorňajšom čisto španielskom súboji FC Barcelona remizovala na Nou Campe s lídrom domácej ligovej súťaže Atleticom Madrid rovnako 1:1. Katalánsky gigant odohral už 500. zápas v európskom pohári, čo sa doposiaľ žiadnemu klubu nepodarilo, oslavy jubilea si však predstavoval inak. Atletico od 56. minúty viedlo po góle striedajúceho Diega, aspoň remízu pre zverencov Gerarda Martina zachránil Neymar.

Súhrn výsledkov prvých stretnutí štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2013/2014:

Manchester United (Angl.) - Bayern Mníchov (Nem.) 1:1 (0:0)
Góly: 58. Vidič - 67. Schweinsteiger, ČK: 90. Schweinsteiger (Bayern) po 2. ŽK, rozhodoval: Velasco Carballo (Šp.)

Manchester United: De Gea - P. Jones, Rio Ferdinand, Vidič, Büttner (74. A. Young) - Carrick, Fellaini - Valencia, Rooney, Giggs (46. Kagawa) - Welbeck (85. J. Hernández)
Bayern Mníchov: Neuer - Rafinha, Javi Martínez, J. Boateng, Alaba - Schweinsteiger, Lahm - Robben, Kroos (74. Götze), Ribéry - Th. Müller (63. Mandžukič)

FC Barcelona (Šp.) - Atlético Madrid (Šp.) 1:1 (0:0)
Góly: 71. Neymar - 56. Diego, rozhodoval: Brych (Nem.)

FC Barcelona: J. M. Pinto - Dani Alves, Piqué (12. Bartra), Mascherano, J. Alba - Xavi Hernández, Busquets, Iniesta - Messi, Fábregas (68. Alexis Sánchez), Neymar
Atlético Madrid: Courtois - Juanfran, Miranda, D. Godín, Filipe Luís - Arda Turan (78. C. Rodríguez), Gabi, Tiago Mendes, Koke - David Villa (71. J. Sosa), Diego Costa (30. Diego)