17°
Miroslav
29.3.2024
Lepšie ako suši... Parádny gólový lob po halfvoleji z Japonska!

HIROŠIMA / Najvyššia japonská futbalová súťaž priniesla gól, ktorý možno po skončení sezóny získa honor gól roka! Nádherným spôsobom ho priam vykúzlil útočník Hirošimy Hisato Sato.

Na ihrisko Hirošimy prišliel uplynulý víkend tím Kawasaki a po góle z nadstavenia prvého dejstva odchádzal do kabín nadmieru spokojný. Po skončení zápasu mali jeho futbalisti úplne iné pocity...

To sa lepšie ani kopnúť nedalo!

Publikum zahalené do domácich fialových farieb dostal prvý raz do ošiaľu radosti v 57. minúte Hisato Sato. Nielen tým, že vyrovnal na 1:1, no jeho presný zásah mal aj pridanú hodnotu. Estetickú... Po prihrávke z hĺbky poľa si pred hranicou šestnástky loptu ľavačkou ľahko nadhodil a vzápätí vyčaroval nevídaný halfvolej. Jeho lob nemohol byť presnejší, brankár hostí Nishibe nemal nárok loptu zastaviť. V piatej minúte nadstaveného času navyše Satov spoluhráč Shiotani pridal víťazný gól na 2:1 a v Hirošime sa oslavovalo...