12°
20.4.2024
Iný špekulant! Ako zastaviť útočníka? Hoďte mu pod nohy náhradnú loptu!

ISTANBUL / Z rôznych horských líg - či už u nás alebo v zahraničí - občas priletí poriadny úlet, ktorý výdatne pobaví fanúšikov futbalu. No zavše sa stane i to, že sa extra haluz stane aj na najvyššej úrovni. Tak, ako teraz v tureckej lige.

V 15. kole najvyššej súťaže v krajine polmesiaca hostil klub Kasimpasa istanbulský Besiktas slovenského útočníka Filipa Hološka. Hostia sa ujali vedenia už v 3. minúte po góle portugalského kanoniera Huga Almeidu, a ten sa ocitol v celkom dobrej palebnej pozícii aj po polhodine hry. Ale...

Ozaj revolučné riešenie...

Ale vtedy sa udialo na takejto úrovni naozaj niečo nevídané. V čase, keď zakladali hostia svoj útok, prigúľala sa na hraciu plochu náhradná lopta. Rozhodca si to nevšimol, čo nie je vec neobvyklá, no hráč, ktorý je k nej najbližšie, ju zväčša uprace späť za postrannú čiaru. Holandský obranca Kasimpasy Ryan Donk sa zariadil inak. Loptu vzal do rúk a hral ďalej, akoby sa nechumelilo... No keď zbadal, že sa Hugo Almeida dostáva do obstojnej streleckej pozície, hodil mu do tej správnej lopty tú náhradnú!

Filip už beh dejín nezmenil

Kto neverí, nech si to pozrie... Každopádne Donk dostal iba žltú kartu a brána jeho tímu nebola ohrozená. Navyše, Kasimpasa duel po prestávke otočila dvoma gólmi, v 71. minúte už viedla 2:1. O šesť minút neskôr prišiel na ihrisko aj Filip Hološko, no v 82. minúte videl ako práve Hugo Almeida a ešte aj de Moraes Motta dostali červenú kartu. V dvojnásobnom oslabení už Besiktas nič s výsledkom neurobil. V tabuľke je štvrtý s 26 bodmi, Kasimpasa druhá s 30. Prvý Fenerbahce má 38...