Šialený čin chuligánov spojil fanúšikov celého Slovenska

Šialený čin chuligánov spojil fanúšikov celého Slovenska

TRNAVA / Stanovisko Asociácie fanúšikov Slovenska k incidentu na nedeľňajšom zápase futbalovej Corgoň ligy Slovan Bratislava - MFK Ružomberok.

Zlyhala SBS-ka?

Fankluby oboch fanúšikovských táborov - Belasá šlachta (Slovan Bratislava) i Concordia 1906 (MFK Ružomberok) sú členmi Asociácie. Preto sme už od prvých minút po incidente boli v kontakte s oboma tábormi a snažili sme sa podporiť ranených fanúšikov a zistiť pozadie incidentu.

Podľa informácií z oboch táborov je zrejmé isté, že páchateľmi tohto ataku na ružomberských fanúšikov, ktorý postráda akékoľvek prvky zdravého rozumu, boli osoby, ktoré sa samotného zápasu ani nezúčastnili a o zápas samotný javili minimálny záujem. K incidentu došlo po sérii organizačných zlyhaní, ktoré umožnili páchateľom bezprostredne atakovať ružomberských fanúšikov.

Čierny týždeň

Uplynulý týždeň bol čiernym pre futbal a jeho fanúšikov. Počas víkendu skončilo po incidentoch na Slovane - vhodenie delobuchu do sektoru, v Slovenskom Grobe - napadnutie mačetou a v Michalovciach po napadnutí fanúšikov bezpečnostnou službou skončilo na ošetrení v nemocniciach viac ako 15 ľudí, z toho minimálne dvaja s vážnymi zraneniami. To je bilancia, nad ktorou nemožno zatvárať oči. Futbalový štadión je chrám, svätyňa futbalu a žiaden z jeho fanúšikov, hráčov, či ktorejkoľvek osoby, ktorá sa ho zúčastní, nemôže byť ohrozená na zdraví či živote. A to bez o rozdielu, či ide o tak bezprecedentný, podlý a hlúpy útok ako na Slovane, či v Slovenskom Grobe, alebo o agresivitu bezpečnostných služieb.

Pre Asociáciu fanúšikov Slovenska je absolútne neprijateľné, aby sa ktorýkoľvek z fanúšikov nevrátil zo zápasu domov, pretože skončí v nemocnici, či nedajbože, sa nevráti nikdy! Koniec pochybnej pseudosolidarity s rôznymi „psychochlapcami“! Komunita fanúšikov je mimoriadne súdržná a zopnutá do vnútra. Aj preto často pasívne prihliadame na vyčíňanie psychopatov, ktoré ohrozuje úplne nevinných ľudí - dôchodcov, ženy a deti, nielen samotným konaním, ale, s čím sa stretávame najčastejšie, brutálnym a neprofesionálnym zákrokom bezpečnostných služieb a polície.

Psychoboys? Také priliehavé

Vyčíňanie, akého sme boli svedkami na Slovane je absolútne neakceptovateľné! Každý skutočný fanúšik musí cítiť osobnú zodpovednosť, za to, aby sa takýmto skutkom predchádzalo a boli spravodlivo potrestané. Dotýka sa to nás všetkých, pretože ktokoľvek z nás, či našich priateľov a blízkych môže byť obeťou skutkov podobných psychoboys.

Asociácia v spolupráci so všetkými fanklubmi, bude presadzovať všetky opatrenia, ktoré zaistia bezpečnosť na našich štadiónoch. Budeme spolupracovať so všetky zodpovednými inštitúciami, aby sme mohli garantovať každému z fanúšikov, že sa vráti domov z futbalu živý a zdravý. A, dúfajme, aj spokojný po krásnom futbalovom zážitku.

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

Zdroj: sita

Zdroj: sita/afs

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:30 NOVINY
18:00 PRESTRETÉ
16:30 Policajti v akcii
17:30 Kosti X.
18:30 Kosti X.
15:50 C.S.I.: Kriminálka Miami IV.
16:50 Súdna sieň
17:55 Súdna sieň
16:20 Zatancuj si s Nely
16:35 Macko Uško
16:45 Okido I.
14:35 Továrna na sny
16:50 Altamira
18:35 Zlatokopka