Monika
7.5.2024
Barcelona v Miláne na kolenách, Schalke s bodom z Istanbulu

Zdroj: sita, AC Miláno-FC Barcelona

MILÁNO / Hráči talianskeho tímu AC Miláno dvoma gólmi v druhom polčase "zostrelili" španielsky klub FC Barcelona a zvíťazili 2:0 (0:0) v stredajšom prvom osemfinálovom stretnutí futbalovej Ligy majstrov 2012/2013.

Skóre prestížneho merania síl otvoril v 57. min Ghančan Kevin-Prince Boateng, skóre spečatil v 81. min po peknej kombinačnej akcii strelou z voleja jeho krajan Sulley Muntari. Kontroverzný nádych mal predovšetkým prvý gól, pred ktorým sa lopta odrazila od ruky domáceho stopéra Cristiána Zapatu. Milánčania zdolali svojho súpera prvýkrát od 20. októbra 2004. Odvtedy neboli úspešní v siedmich vzájomných stretnutiach.

V ďalšom stredajšom osemfinále remizoval turecký Galatasaray Istanbul s nemeckým klubom Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1. Na otvárací gól domáceho Buraka Yilmaza z 12. min odpovedal tesne pred koncom prvého polčasu hosťujúci Jermaine Jones. Odvety oboch zápasov sú na programe 12. marca.