14°
26.4.2024
Highlight: Toto v Trnave ešte nemali! Z.Moravce vyhrali 5:0!

V dohrávke 8.kola futbalovej Corgoň ligy utrpel Spartak Trnava na domácom ihrisku debakel od Zlatých Moraviec 5:0.

FC Spartak Trnava - FC ViOn Zlaté Moravce 0:5 (0:3)

Góly: 4., 33. a 61. Hodek, 36. Škvarka, 89. A. Mihálik, ŽK: 62. Hodek (Zlaté Moravce), rozhodovali: Horváth - R. Sluk, Jenčura, 3912 divákov

Trnava: M. Raška - Janečka (77. Ciprys), Gross, Koubský, Ľ. Hanzel - E. Sabo, Karhan, M. Kaščák (39. P. Čarnota), Bicák - Mikovič, Nikolič (46. M. Vyskočil)
Zlaté Moravce: M. Kuciak - P. Pavlenda, Bortel, Pavol Majerník, Chren - Orávik, L. Kováč (59. Ľ. Bernáth), Obročník, A. Candrák (78. A. Mihálik) - Hodek (85. Pintér), Škvarka

Už v 4. min z ľavej strany presne odcentroval Candrák cez Janečku, pohyblivého a dôrazného Hodeka neustrážil Gross a po hrubej chybe trnavskej obrany útočník ViOn-u otvoril skóre - 0:1. O minútu zasa Orávik mohol zvýšiť skóre zápasu, keď z otočky v šestnástke tvrdo a presne vystrelil, no Raška len reflexívne zachránil. Trnavské pokutové územie a vôbec celá obrana ponúkla ďalšiu šancu hosťom zo Zlatých Moraviec, v 6. min Škvarka z 18 metrov neobsadený delovkou poriadne natiahol Rašku, ktorý situáciu zažehnal. V 25. min Karhan centroval do päťky, ale pozorný Kuciak sa výborne vyznamenal, keď Koubskému zlikvidoval šancu. V 33. min prišla ďalšia gólová situácia hostí: Orávik vysunul Hodeka a ten nikým nekrytý preloboval vybiehajúceho Rašku. V 36. min si Škvarka obhodil skúseného Kaščáka, následne si rutinérsky kľučkou poradil i s Bicákom a loptu zasunul pomedzi nohy Rašku - 0:3. Polčasová lekcia efektivity hráčov ViOn-u poriadne naštrbila herný prejav a koncentráciu bezzubých spartakovcov.

Po obrátke opäť dominovali hostia, ktorí naďalej predvádzali svoju účelnú hru. V 61. min Škvarka posunul loptu Orávikovi, ten presným centrom našiel hviezdu zápasu Hodeka, ktorý korunoval svoj excelentný výkon tretím gólom. Vážnejšia akcia Spartaka prišla v 71. min, keď Čarnota po kombinačnej akcii s Mikovičom sa odhodlal k strele, ktorá len tesne minula cieľ. Piaty klinec do trnavskej rakvy zatĺkol v 89. min striedajúci Mihálik a spečatil potupný trnavský debakel. Pri odchode hráčov z trávnika do kabín fanúšikovia mohutne skandovali: 'Toto sme tu ešte nemali...'

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Táto prehra sa mi veľmi ťažko hodnotí. Nevychádzalo nám takmer nič - kombinácia, streľba, prechod z obrany do útoku. Rýchly gól nás zaskočil a ďalší ešte umocnil našu hlbokú krízu a nemohúcnosť tvoriť hru a vrátiť sa do zápasu. V druhom polčase sme sa snažili vrátiť do hry, ale aj napriek vabanku to nešlo. V kabíne bolo a bude ešte dusno. Uvidíme, čo v týždni prinesie hĺbkové prehodnotenie situácie v klube v hráčskom kádri. To sa stane všetko v prítomnosti majiteľa Poóra. Čo sa týka mojej pôsobnosti v Trnave, nemienim abdikovať a utekať z hlbokej krízy, ktorú prežívame. Budeme sa snažiť nájsť cestu z tejto krízy a po reprezentačnej prestávke budeme futbalovú verejnosť informovať. Mužstvu ešte mám čo dať, ale z potápajúcej lode neutekám."
Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Po takomto výsledku a výkone môjho mužstva sa mi hodnotí v superlatívoch. Na Trnavu, aj keď som rodákom z tohto mesta a poznám situáciu v klube a okolo zloženia mužstva, sme sa dôkladne pripravovali. Môžem povedať, že hráči splnili do bodky plánované varianty zápasu. Slúži ku cti hráčov Spartaka, že to nezabalili po polčase, ale bojovali ďalej. Z každého protiútoku sme hrozili, náš prebudovaný káder pred sezónou prináša ovocie."