Zatiahnuté
10°
Bratislava
Romana, Roman
23.2.2024
Muambov stav sa zlepšuje, srdce bije už aj bez liekov
Zdielať na

Muambov stav sa zlepšuje, srdce bije už aj bez liekov

Zdravotný stav futbalového stredopoliara Fabrica Muambu z anglického klubu Bolton Wanderers sa pomaly zlepšuje a srdce mu bije už aj bez pomoci liekov.

Podľa informácií od vedenia Boltonu Muamba ovláda pohyb rúk aj dolných končatín, no súčasne správy uvádzajú, že dlhodobé predpovede zostávajú naďalej nejasné. Zlyhanie srdca u 23-ročného rodáka zo Zairu (pozn. dnešná Demokratická republika Kongo) vyvolalo opäť mohutnú diskusiu vo futbalovom svete.

Srdce 23-ročného stredopoliara, pôvodom zo Zairu, začalo tĺcť samostatne až v nemocnici. Po hráčovom kolapse použili lekári na jeho oživenie defibrilátor priamo na trávniku White Hart Lane. "Stav pacientovo srdca je stabilizovaný, naďalej však zostáva  na jednotke intenzívnej starostlivosti," uvádza sa v stanovisku.

Muamba sa nekontrolovane zrútil na trávnik ešte v prvom polčase v blízkosti stredového kruhu bez toho, že by sa dostal do kontaktu s iným hráčom. Rozhodca Howard Webb po niekoľkých minútach od incidentu zápas za stavu 1:1 predčasne ukončil, neskôr sa oba tímy dohodli na jeho odklade. "Fabriceova rodina ma požiadala, aby som tlmočil ich vďaku za množstvo povzbudzujúcich odkazov, nielen zo strany fanúšikov Boltonu, ale aj ďalších klubov v krajine i zahraničí," uviedol tréner Boltonu Owen Coyle.

Súvisiace články