26°
Božena
27.7.2024
Murray tretím semifinalistom, ukončil ukrajinský sen

Britský tenista Andy Murray sa stal tretím semifinalistom mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Opeb.

Vlaňajší finalista si vo štvrťfinále na centri v aréne Roda Lavera v Melbourne ako nasadená päťka poradil s najväčším prekvapením turnaja Ukrajincom Alexandrom Dolgopolovom v štyroch setoch 7:5, 6:3, 6:7 (3) a 6:3. V semifinále nastúpi rodák zo škótskeho Dunblane proti víťazovi španielskeho derby medzi najvyššie nasadeným Rafaelom Nadalom a Davidom Ferrerom.

Murraymu vyšiel úvod stretnutia s Dolgopolovom a po rýchlom brejku sa ujal vedenia 4:1. Rodák z Kyjeva, ktorý v osemfinále senzačne vyradil štvrtého nasadeného Švéda Robina Söderlinga, v ďalších minútach vyrovnal na 4:4, no záver setu patril Murraymu. V druhom dejstve Brit hneď na začiatku prelomil podanie Dolgopolova a získal ho vo svoj prospech. V treťom sete však Ukrajinec držal s favoritom krok a v tajbrejku vďaka agresívnym úderom od základnej čiary slávil úspech. Dolgopolov ale nezvládol úvod štvrtého setu, po dvoch stratách podania prehrával 0:4 a Murray už zápas dotiahol do úspešného konca. Dolgopolov sa stal v Melbourne prvým ukrajinským grandslamovým štvrťfinalistom od roku 1999, keď Andrej Medvedev postúpil do finále na Roland Garros.