Jarmila
28.4.2024
Do 2. kola na US Open sa prehrýzla aj Hantuchová

HANTUCHOVÁ (22 / SR) - Meghann Shaughnessyová (USA) 6:2, 4:6, 6:1

Súperkou Hantuchovej v 2. kole bude Švajčiarka Timea Bacsinszka, s ktorou má zverenka brazílskeho trénera Larriho Passosa negatívnu bilanciu 0:1. Vlani jej pre zranenie skrečovala štvrťfinálový zápas na turnaji v belgických Antverpách za stavu 1:4 v treťom sete. Hantuchová má na US Open už teraz istú prémiu 31.000 dolárov, do rebríčka WTA jej pribudne 100 bodov. Shaughnessyová držala v prvom sete s Hantuchovou krok iba do stavu 2:2. Slovenka v ďalších minútach ovládla dvorec Louisa Armstronga, kvalitne podávala i returnovala a po šnúre štyroch gemov získala dejstvo za rovnú polhodinu vo svoj prospech. Shaughnessyovej, ktorá sa dostala do hlavnej súťaže vďaka chránenemu renkingu, chýbal lepší tajming, bývalá svetová jedenástka robila príliš veľa nevynútených chýb.

Aj začiatok druhého dejstva bol v réžii Hantuchovej. Slovenka sa po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0, no Shaughnessyová bleskovo vyrovnala a postupne sa rozohrala k dobrému výkonu. Za stavu 3:3 Američanka po sérii víťazných úderov opäť prelomila Hantuchovej podanie a v deviatom geme mala k dispozícii dva setbaly. Slovenka ešte znížila na 4:5, no Shaughnessyová pri vlastnom servise premenila v poradí tretí setbal. V rozhodujúcom dejstve už na dvorci dominovala Hantuchová. Po dvoch brejkoch si vybudovala náskok 5:0 a v siedmom geme premenila hneď prvý mečbal. Hantuchová tak upravila vzájomnú bilanciu so Shaughnessyovou na 5:1.