Bonifác
14.5.2024
Rybáriková v New Havene cez Schiavoneovú do 2.kola

RYBÁRIKOVÁ (SR) / Francesca Schiavoneová (Tal.) 6:4, 6:4

Ako úspešná kvalifikantka si v úvodnom kole poradila s Taliankou Francescou Schiavoneovou za 82 minút v dvoch setoch 6:4 a 6:4. Rybáriková si pripísala na konto štvrtý triumf v priebehu štyroch dní. Jej súperkou v 2. kole bude víťazka duelu medzi nasadenou šestkou Francúzkou Marion Bartoliovou a Španielkou Mariou Jose Martinezovou Sanchezovou. Pre Rybárikovú je turnaj v New Havene generálkou na záverečné grandslamové podujatie sezóny US Open.

Slovenskej fedcupovej reprezentantke nevyšiel úvod zápasu so Schiavoneovou, keď po strate podania prehrávala 0:2. Rybáriková však bleskovo kontrovala rebrejkom, za stavu 3:3 po druhý raz v zápase prelomila súperkin servis a prvý set získala za 43 minút vo svoj prospech. Na začiatku druhého dejstva sa Rybáriková po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0 a vďaka kvalitnému podaniu zápas s prehľadom dotiahla do úspešného konca. Zverenka trénera Mojmíra Mihala má v New Havene už teraz istú prémiu 8000 divákov, do rebríčka WTA jej pribudne 60 bodov. Rybáriková je jediným slovenským želiezkom na tvrdom povrchu v štáte Connecticut. Dominika Cibulková, ktorá mala byť nasadenou sedmičkou, sa z turnaja v New Havene odhlásila pre zranenie pravého rebra.