3.5.2024
Rybáriková sa vraj Ivanovičovej nezľakla

Zdroj: joj.sk

Bol to dobrý zápas, nezľakla som sa

Rybáriková začala ako z partesu a po hladkom získanom úvodnom dejstve viedla na začiatku druhého setu 2:1, pričom mala brejk k dobru. Zverenke trénera Mojmíra Mihala sa však napokon nepodarilo získať skalp bývalej svetovej jednotky. Ivanovičová sa v ďaľších minútach zmobilizovala, pritvrdila na podaní i na returne a otočila nepriaznivý vývoj. Rybáriková si z Toronta odnáša šek na 5400 dolárov, Ivanovičová si v 2. kole zmeria sily s Češkou Lucii Šafářovou.

Rybáriková bola po zápase s Ivanovičovou so svojím výkonom spokojná, mrzeli ju však nevyužité šance. "Hlavne v prvom sete som hrala veľmi dobre. Bola som rada, že som sa jej nezľakla. Na takom veľkom kurte som hrala prvýkrát, no hrala som bez rešpektu a myslím, že som ju dosť zaskočila. Škoda, že v druhom sete za stavu 2:1, keď som mala výhodu brejku, ma nepodržal servis. Urobila som pár dvojchýb a Ivanovičová sa chytila. Mala som trochu smolu na žreb, že som dostala hneď na úvod takúto ťažkú súperku, pretože už vo finále kvalifikácie proti Rodionovovej som hrala veľmi dobrý tenis. V treťom sete to bolo všetko o zhodách. Súperka viedla 4:0, no pokojne to mohlo byť ináč. Škoda, že som nedokázala lepšie predvídať niektoré jej loptičky. Podarilo sa mi ešte znížiť na 2:4, no potom som pri vlastnom servise nevyužila vedenie 40:0 a Ivanovičová už zápas dotiahla do úspešného konca," povedala Rybáriková, ktorá sa pred grandslamovým US Open ešte predstaví na turnaji v New Havene.