Jasno
22°
Bratislava
Stanislava
9.6.2025
Mertiňák i Polášek s parťákmi postúpili, Rybárikovú stopli
Zdielať na

Mertiňák i Polášek s parťákmi postúpili, Rybárikovú stopli

Melbourne

Zdroj: TASR

Do 2. kola štvorhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne

Slovenský tenista Michal Mertiňák spoločne s Čechom Františkom Čermákom sa prebojovali do 2. kola štvorhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V 1. kole si ako štrnásty nasadený pár poradili so španielskou dvojicou Nicolas Almagro, Ivan Navarro v dvoch setoch 6:2 a 6:4.

Rovnako postúpil aj Filip Polášek spoločne s Američanom Travisom Parrottom. V 1. kole si ako pätnásty nasadený pár poradili s rusko-ukrajinskou dvojicou Igor Andrejev, Sergij Stachovskij v dvoch setoch 6:3 a 6:4.

Magdaléna Rybáriková skončila svoje účinkovanie, keď s Češkou Petrou Kvítovou prehrali v 1. kole štvorhry s japonsko-nemeckým párom Ajumi Moritová, Martina Müllerová v dvoch setoch 4:6 a 6:7 (5).
            
 
      štvorhra - 1. kolo:

František Čermák, Michal MERTIŇÁK (14-ČR/SR) - Nicolas Almagro, Ivan Navarro (Šp.) 6:2, 6:4

Travis Parrott, Filip POLÁŠEK (15-USA/SR) - Igor Andrejev, Sergij Stachovskij (Rus./Ukr.) 6:3, 6:4

Ajumi Moritová, Martina Müllerová (Jap./Nem.) - Petra Kvítová, Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (ČR/SR) 6:4, 7:6 (5)