Jasno
20°
Bratislava
Vít
15.6.2024
Lotyšských hokejistov okradli! Šampionátom otriasa škandál
Zdielať na

Lotyšských hokejistov okradli! Šampionátom otriasa škandál

Zdroj: TASR

OSTRAVA / Hokejisti Lotyšska sa stali počas majstrovstiev sveta v Ostrave terčom zlodejov. Neúspešným obhajcom bronzových medailí z vlaňajška vykradli hotelové izby a vzali im najmä hotovosť. Pre TV3 News to potvrdil prezident Lotyšskej hokejovej federácie Aigars Kalvitis.

​Okradnutých hráčov bolo viac

Kapitán Kaspars Daugavinš však priznal, že okradnutých bolo viacero hráčov vrátane neho. "Niekomu zobrali nabíjačky, ďalším vytiahli z peňaženky peniaze. Je to smutné, ale nič s tým nenarobím. Mal som si dať veci do trezoru. Keď prišla polícia, povedal som im, že mám prevrátený kufor a v peňaženke mi chýbali peniaze. Policajti si všetko odfotili, vzali odtlačky prstov a ďalej netuším, čo sa bude diať," uviedol Daugavinš, kapitán Dukla Ingema Michalovce, podľa webu sports.tv3.lv.

Ďalší lotyšskí hráči sa rozhodli udalosť nekomentovať. Lotyši sa neprebojovali do štvrťfinále na MS 2024. Po skvelom víťazstve nad Slovákmi 3:2 po nájazdoch v poslednom zápase ostravskej B-skupine prehrali s Američanmi (3:6) a v skupine obsadili prvé nepostupové 5. miesto.

Súvisiace články