17°
Miloslav
3.7.2024
Poliaci vypadávajú z elitnej kategórie MS! Uhrali iba jeden bod

OSTRAVA / Hokejisti Poľska vypadli z elitnej kategórie MS a v nasledujúcej sezóne budú hrať v A-skupine I. divízie. Rozhodla o tom ich prehra s Kazachstanom 1:2 v pondelňajšom zápase základnej B-skupiny na MS v Ostrave. Obsadili v nej posledné 8. miesto a spoločne s posledným tímom pražskej A-skupiny Veľkou Britániou sa v pozícii nováčika neudržali v elitnej kategórii. Poliaci, ktorých viedol Slovák Róbert Kaláber, potrebovali v záverečnom zápase oboch tímov na MS zvíťaziť v riadnom hracom čase, Kazachstanu by stačila aj remíza po 60 minútach. V prvej tretine síce viedli po góle Kamila Walegu, no Nikita Michajlis vyrovnal. Rozhodujúci gól strelil v 51. minúte obranca Valerij Orechov. Poliaci získali v "slovenskej" B-skupine iba jeden bod za remízu s Lotyšskom po riadnom hracom čase v úvodnom zápase.