19°
Bernard
20.5.2024
V Prahe zažiarilo Švajčiarsko: Švajčiarsko - Nórsko 5:2

PRAHA / Švajčiarski hokejisti vyhrali v piatok v otváracom zápase A-skupiny 87. MS nad Nórskom 5:2. Severania dokázali ešte v prvej tretine odpovedať na Andrighettov úvodný gól turnaja, ale v ďalšom priebehu už mal po každej stránke navrch favorit.

Nóri nastúpia na svoj druhý zápas v sobotu o 20.20 proti domácemu Česku, o 24 hodín neskôr je na programe úvodné buly zápasu Švajčiarsko - Rakúsko.

Švajčiarsko - Nórsko 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Góly: 12. Andrighetto (Niederreiter, Loeffel), 25. Loeffel (Siegenthaler, Jäger), 29. Senteler (Josi, Simion), 34. Sherwey (Haas), 52. Niederreiter (Ambühl, Kurashew) - 15. Vikingstad (Thoresen, Johannesen), 59. Brandsegg-Nygard (Thoresen, Zucarello). Rozhodcovia: Brander (Fín.), Holm (Švéd.) - Gustafson USA), Hofer (Nem.),

Vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 16.617 divákov.

Švajčiarsko: Genoni - Glauser, Josi, Loeffel, Siegenthaler, Kukan, Marti, Fora - Kurashew, Hischier, Thüfkauf - Niederreiter, Jäger, Andrighetto - Simion, Senteler, Herzog - Sherwey, Haas, Ambühl

Nórsko: Arntzen - Johannesen, Solberg, Hansen, Nörstebö, Krogdahl, Kasastul, Engebraten - Zucarello, E. Östrem Salsten, Thoresen - Olsen, Vikingstad, Berg-Paulsen - Brandsegg-Nygard, Vesterheim, Steen - Rönnild, H. Östrem Ostrem Salsten, Martinsen

Švajčiarom trvalo takmer 12 minút na využitie obrovskej hernej a streleckej prevahy. Nepomohla im ani presilovka, ktorú hrali zle. Až Andrighettova strela spoza obrancu po rýchlom kombinačnom prieniku našla svoj cieľ, ale tento moment favorita skôr pribrzdil. Onedlho bolo po peknej akcii Nórov s prihrávkou spoza bránky vyrovnané a do konca tretiny mali ešte jednu veľkú šancu ísť do prekvapujúceho vedenia. Toho sa po návrate z kabín opäť dočkali Švajčiari a postupne sa v jasnej hernej prevahe rozstrieľali. V závere zápasu sa uspokojili so štvorgólovým vedením a súperovi umožnili v jeho presilovke znížiť.