Zatiahnuté
10°
Bratislava
Romana, Roman
23.2.2024
Čacho doteraz sledoval MS v podniku: Teraz tam budem hrať
Zdielať na

Čacho doteraz sledoval MS v podniku: Teraz tam budem hrať

Zdroj: TASR

BRATISLAVA / Osem hokejistov si v drese Slovenska zahrá po prvý raz na majstrovstvách sveta. Najmladším z nich je 20-ročný útočník Martin Chromiak, ktorý pred svojím prvým veľkým turnajom nepociťuje extrémnu nervozitu. Ďalší útočník Viliam Čacho vždy v uplynulých rokoch v máji objednával rezerváciu v podniku, kde sledoval šampionát s kamarátmi. Teraz si na ňom zahrá a chce si tieto chvíle užiť.

Čacho sa v príprave na MS objavil už v novembrovom termíne, na Nemeckom pohári v Krefelde zaujal trénerov i generálneho manažéra Miroslava Šatana. Príležitosť dostal aj v záverečnom jarnom bloku a napokon si výkonmi vypýtal účasť v záverečnej nominácii.

"Je to cieľ každého hráča, urobiť čo najlepšie výsledky. A MS sú čerešnička na torte. Je to pre mňa veľká česť reprezentovať Slovensko na šampionáte. Konkurencia bola obrovská, nikto nevedel, kto pôjde a kto nie. Bol to veľký tlak, ale môžem zodpovedne povedať, že som urobil všetko pre to, aby som išiel," povedal Čacho.

Premiéru na turnaji absolvuje center, ktorý bude v budúcej sezóne obliekať dres majstrovského Třinca v českej lige, vo veku 24 rokov. "Myslím si, že už som vo veku, keď ma niečo len tak nerozhodí. Prvý zápas budem možno pod stresom, ale mám už niečo zas sebou. Teším sa na to veľmi, chcem si to užiť. Vždy o tomto čase som už objednával ´rezervačky´ v podniku, kde sme pozerali hokej. Teraz tam budem hrať. Je to pre mňa skvelá príležitosť a verím, že uspejeme."

Nováčik na MS verí, že šampionát bude pre Slovákov úspešný aj napriek piatim prehrám v príprave: "Výsledky mohli byť lepšie, ale až na zápas v Rakúsku (3:6 pozn.) sme nehrali zle. Aj v zápasoch s Nemeckom sme boli lepší, len nám haprovalo zakončenie. Ale bojovalo sa o fleky a preto bolo na našej strane trochu stresu a zväzovalo nám to ruky."

Teší sa aj Chromiak

Do Rigy sa teší aj Chromiak, ktorý v príprave podľa trénerov ukázal viacero pozitívnych vecí. V tejto sezóne odohral v AHL za tím Ontario Reign 55 zápasov s bilanciou 15 gólov a 13 asistencií. Po príchode na Slovensko odohral štyri prípravné zápasy, dva proti Nemecku a Rakúsku. Zaznamenal v nich tri asistencie.

"Chcem podať čo najlepší výkon a užiť si to. Možno zo začiatku bude malá nervozita, alebo taký pocit, že je to niečo nové, ale nejaký väčší stres snáď nebudem prežívať. Chalanov z reprezentácie som sledoval odmalička, najmä Libora Hudáčka, keďže je tam veľmi dlho, ale aj Cehlárika a Hrivíka. Veľmi som sa tešil, že si s nimi zahrám a že sa od nich môžem niečo naučiť."

Mladý útočník bude mať podporu najbližších aj v hľadisku, teší sa na ňu. "Rodičia riešia, či prídu autom, alebo letecky, ale prídu. Verím, že stihnú už prvý zápas," uzavrel Chromiak.