17.5.2024
Chára i Halák sa stali hviezdami zápasov

Zdroj: SITA - Zdeno Chára na striedačke Bostonu Bruins

Boston prehral dva zápasy v rade v domácom prostredí prvýkrát od 27. októbra.

Hokejisti obhajcu Stanleyho pohára Boston Bruins prehrali v sobotňajšom stretnutí zámorskej NHL na vlastnom ľade s Pittsburghom 1:2. Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral 27 minút a po stretnutí ho vyhlásili za jeho druhú hviezdu. Prvou sa stal brankár Penguins Mark-Andre Fleury, ktorý mal 28 úspešných zákrokov. Štyrikrát ho ohrozil aj Chára. Pittsburgh z posledných desiatich zápasov vyhral deviatykrát. Boston prehral dva zápasy v rade v domácom prostredí prvýkrát od 27. októbra.

Tretie víťazstvo v rade dosiahlo New Jersey, ktoré vyhralo vo Philadelphii 6:4. Dvoma gólmi v presilovkách sa na výhre podieľal Kurtis Foster. Andrej Meszároš v domácom drese odohral takmer 19 minút a bránku Devils ohrozil dvakrát. New Jersey viedlo vo Philadelphii po dvoch tretinách 6:0, domáci v záverečnej časti hry však pridali a znížili na rozdiel dvoch gólov.

Brankár Peter Budaj si na tretie víťazstvo v sezóne bude ešte musieť počkať, hráči Washingtonu ho v sobotu v Bell Centre prekonali trikrát a jeho náprotivok Tomáš Vokoun vychytal shutout. Budaj musel čeliť v ôsmom štarte sezóny dvom trestným strieľaniam. Prvé odpískali rozhodcovia za Banskobystričanove hodenie hokejky v polovici stretnutia. Krídelník Capitals Troy Brouwer však svoju možnosť nevyužil. V 52. min zahákoval Tomáš Kaberle v šanci Alexandra Siomina a Rus z trestného strieľania zvýšil na konečných 3:0.

Výborný výkon v bránke St. Louis podal opäť Jaroslav Halák, ktorý kryl pri prehre 1:3 v Nashville 34 striel a stal sa treťou hviezdou duelu. Z posledných sedemnástich štartov zaznamenal odchovanec Ružinova len druhú prehru v riadnom hracom čase. Na domácej strane žiaril ďalší elitný brankár NHL Pekka Rinne, ktorý mal 42 zákrokov. Predators vyhrali šiesty zo siedmich posledných zápasov a s Blues v štyroch dueloch tejto sezóny ani raz neprehrali.

Útočník Tampy Bay Martin St. Louis oslávil 900. zápas v NHL hetrikom proti Floride (6?3). Bol to jeho piaty hetrik kariéry a prvý od 26. októbra 2006. Naposledy dal viac ako jeden gól 29. marca 2011 proti Ottawe. "Viac ako gól som nedal naozaj dlhý čas. Je príjemné dosiahnuť hetrik a pomôcť svojmu tímu. V podobných slávnostných chvíľach sa občas stávajú aj tieto podivné veci. Hetrik som mohol dosiahnuť v iných zápasoch, napokon som sa z neho tešil vo svojom 900. v lige. Je to zábavné. Veľmi sa teším, keďže je víkend a na zápase boli aj moje deti," hovoril po stretnutí St. Louis.

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Boston - Pittsburgh 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Philadelphia - New Jersey 4:6 (0:3, 0:3, 4:0)

Montreal - Washington 0:3 (0:1, 0:0, 0:2) - Peter Budaj (MON) odchytal celý zápas a mal 20 úspešných zákrokov

Colorado - Vancouver 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Carolina - Los Angeles 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Ottawa - Toronto 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

New York Islanders - Buffalo 3:4 po sam. nájazdoch (3:1, 0:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Tampa Bay - Florida 6:3 (1:1, 4:2, 1:0)

Dallas - Minnesota 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Nashville - St. Louis 3:1 (2:0, 0:0, 1:1) - Jaroslav Halák (STL) mal 34 úspešných zákrokov a vyhlásili ho za 3 hviezdu stretnutia

Edmonton - Detroit 5:4 po sam. nájazdoch (3:1, 0:0, 1:3 - 0:0, 1:0)

Phoenix - San Jose 5:3 (0:0, 3:2, 2:1)