Polojasno
17°
Bratislava
Bohuslav
17.7.2025
Halák po dovolenke na Jamajke vychytal strelcov LA
Zdielať na
Vladimír Ambrozek
Vladimír Ambrozek
Hokej

Halák po dovolenke na Jamajke vychytal strelcov LA

Slovenský brankár Jaroslav Halák bol hlavným strojcom tesného víťazstva St. Louis v piatkovom domácom stretnutí nad Los Angeles (1:0), keď nepustil za svoj chrbát ani jednu z 22 striel a vyhlásili ho za prvú hviezdu duelu.

Halák piatykrát v tejto sezóne dosiahol shutout a celkovo si udržal čisté konto po 21. raz v profilige. St. Louis odohralo prvý duel po deväťdňovej prestávke vyplnenej Zápasom hviezd. Halák počas nej strávil s priateľkou štyri dni na Jamajke a oddýchnutý zlikvidoval v súboji aj veľké šance Justina Williamsa, Dustina Browna či Colina Frasera.

"Musím sa priznať, že som bol na začiatku zápasu trocha znepokojený. Prvých päť minút sme sa na ľade hľadali, potom sme sa upokojili a hrali našu hru. Kratšia dovolenka mi pomohla vyčistiť myseľ pred druhou časťou sezóny. Bolo to zábavné a dobrý relax. Trochu slnka nikdy nezaškodí. Len som si želal, aby som mohol zostať dlhšie," povedal po zápase podľa AP Halák, ktorý v ostatných siedmich dueloch vychytal štyri shutouty. Slovák dosiahol 15. víťazstvo v sezóne. Z ostatných šestnástich štartov vyhral Halák dvanásť a v riadnom hracom čase prehral iba raz. Počas tejto série má 93,9 % úspešnosť zákrokov a priemer 1,53 inkasovaného gólu na stretnutie.

"Obrana je skvelá. Niekedy sa mi síce úplne nedarí a vtedy musia dať spoluhráči viac gólov, ale dnešok nebol tento prípad. Proti Los Angeles sme hrali v defenzíve výborne," chválil spoluhráčov Halák. St. Louis potvrdilo pozíciu najlepšieho mužstva v domácom prostredí, keď z 29 stretnutí bodovalo v 26 a v 22 získalo dva body.

Naposledy v riadnom hracom čase Blues doma prehrali 3. decembra 2:5 s Chicagom. O úspechu St. Louis rozhodol v 29. min Jamie Langenbrunner, ktorý strelil 57. víťazný gól svojej kariéry. Halák uspel v súboji s brankárom Kings Jonathanom Quickom, ktorý mal v piatok 32 úspešných zákrokov. Dva góly a menej inkasoval Quick v dvanástich z ostatných štrnástich štartov.

St. Louis - Los Angeles 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 29. Langenbrunner (D´Agostini, Pietrangelo)
Jaroslav Halák (STL) mal 22 úspešných zákrokov a stal sa prvou hviezdou zápasu

Výsledky piatkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Ottawa - NY Islanders 1:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 40. Z. Smith (Condra, Gončar) - 46. M. Martin (Parenteau), 63. Eaton (JURČINA, Parenteau)

Florida - Winnipeg 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 16. Versteeg (Samuelsson, B. Campbell), 35. Bergenheim (Goc, Garrison) - 32. Little (Ladd)

Calgary - Chicago 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 13. O. Jokinen (Iginla, Tanguay), 39. Bouwmeester (B. Jones, Bäcklund), 53. Iginla (Tanguay, Butler) - 20. Seabrook (P. Kane, Sharp)

Anaheim - Columbus 2:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 2. Selänne (Ľ. VIŠŇOVSKÝ, Sbisa), 37. Selänne (Perry, Getzlaf) - 35. Brassard (Nash, Moore), 43. J. Carter (Vermette, Prospal), 64. Brassard

Zdielať na

Súvisiace články