19°
Jaroslav
27.4.2024
V Košiciach tma, v Bratislave prehra Ruska s Nemeckom

Už dva šoky pripravili 75. Majstrovstvá sveta IIHF v Bratislave a Košiciach! Steel Aréna sa počas zápasu ponorila do tmy a v Bratislave prehralo Rusko s Nemeckom 0:2!

V tretej tretine úvodného zápasu košickej vetvy hokejových MS medzi Švajčiarskom a Francúzskom vypadla elektrina a v 42. minúte duelu B-skupiny za bezgólového stavu nastala tma!

Výpadok elektrického prúdu organizátori odstránili po siedmich minútach a o ďalšie tri minúty sa im podarilo "oživiť" aj videokocku nad ľadovou plochou.

Online prenosy zo zápasov, aktuálne výsledky, štatistiky, súpisky, ale aj online hra. To všetko nájdete práve TU!

Veľké prekvapenie prišlo aj v Bratislave.

V "slovenskej" A-skupine v Bratislave Nemecko zdolalo Rusko 2:0, najmä vďaka disciplinovanému výkonu a vynikajúcemu Endrasovi v bránke.

Diváci v zaplnenej Orange aréne, kde dominovali najmä slovenskí a ruskí fanúšikovia, sledovali od začiatku prekvapujúco vyrovnaný zápas. Nemci výborne bránili a napriek kombinačnej prevahe Rusov dokázali vyrážať do rýchlych protiútokov. V prvej tretine dominovali obaja gólmani - Endras v nemeckej a Nabokov v ruskej bránke. Gólový účet stretnutia otvorili Nemci. V 25. min sa útočník Ingolstadtu Thomas Greilinger ako prvý zapísal do streleckých análov šampionátu, keď sa dostal s pukom až pred brankára a bekhendovým blafákom prekonal Nabokova. Ten síce puk betónom stlmil, no nezabránil mu doskákať za bránkovú čiaru. Nasledujúce minúty boli v znamení narastajúceho tlaku Rusov, no Endras v nemeckej bránke čaroval. Ruský tlak pokračoval aj v tretej tretine. Hospelt však mohol v 44. min z rýchleho protiútoku dvoch na jedného rozhodnúť, no trafil len žŕdku. Ruský tlak bol stále viac kŕčovitejší, čo v 58. min využil Reimer, keď ušiel ruskej obrane a nedal Nabokovovi šancu. Rusi v závere odvolali brankára, no Radulovovo vylúčenie im zobralo aj poslednú šancu.

MS v hokeji - A-skupina - piatok - výsledok:

Nemecko - Rusko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 25. Greilinger (Braun), 58. Reimer
Vylúčení na 2 min: 3:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Burchell, Reiber - Carlson, Murchinson (všetci Kan.), 9 049 divákov.

Nemecko: Endras - Krueger, Dietrich, Holzer, Braun, Hördler, Lavallee, Goc - Wolf, Hospelt, Rankel - Greilinger, Ullmann, Müller - Tripp, Schütz, Gogulla - Reimer, Barta, Kreutzer
Rusko: Nabokov - Nikulin, Belov, Aťušov, Ťutin, Kornejev, Kalinin, Jemelin, Kulikov - Morozov, Kajgorodov, Kovaľčuk - A. Radulov, Zinoviev, Zarypov - Afinogenov, Tereščenko, Arťuchin - Tarasenko, Gorovikov, Kuľomin

V piatkovom úvodnom stretnutí v základnej B-skupine na 75. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji sa v Košiciach reprezentanti Švajčiarska natrápili s výberom Francúzska, keď tohto súpera zdolali 1:0 až po predĺžení. Francúzsky výber začal aktívnejšie, pribrzdiť ich však malo vylúčenie útočníka Rauxa. Hneď na úvod oslabenia sa však dostali do veľkej šance, Meunier brankára Stephana neprekonal. Tesne pred koncom úvodného dejstva mohol otvoriť skóre Švajčiar Seger, ale nepodarilo sa mu puk poslať do odkrytej bránky súpera. V 26. min opäť pohrozili v oslabení Francúzi, no skóre sa nemenilo. O tri minúty neskôr mali na druhej strane veľkú šancu skórovať reprezentanti Švajčiarska, ale Sprunger trafil puk iba do obrancu. V úvode tretieho dejstva zlyhalo osvetlenie v košickej Steel aréne a zápas museli rozhodcovia prerušiť na niekoľko minút. Potom si Francúzi vypracovali hneď dve obrovské šance, ale v oboch prípadoch bol úspešnejší brankár "helvétskeho kríža" Stephan. V 47. min sa k slovu opäť dostali Švajčiari, Ambühl však trafil iba gólmana Hueta, ktorý v 52. min zneškodnil pokus jedného zo švajčiarskych útočníkov. V tretej dvadsaťminútovke mali jasne navrch Švajčiari, ale francúzsky gólman si držal čisté konto. V 56. min mohol rozhodnúť T. Da Costa, ale puk mu v poslednom okamihu preskočil čepeľ hokejky. Švajčiari pred tretím klaksónom chceli získať na svoje konto tri body, ale Huet čaroval. Rozhodnutie napokon prinieslo až predĺženie, keď v 62. min po samostatnej akcii prekonal Hueta obranca Vauclair.

B-skupina:

Švajčiarsko - Francúzsko 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Gól: 62. Vauclair (Rüthemann)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Partanen, Rönn - Terho (všetci Fín.), Semionov (Est.), 2964 divákov

Švajčiarsko: Stephan - Diaz, Bezina, Du Bois, Seger, Vauclair, Furrer, Sbisa - Plüss, Rüthemann, Gardner - Ambühl, Monnet, Lötscher - Trachsler, Bieber, Moser - Stancescu, Lemm, Sprunger
Francúzsko: Huet - Auvitu, Besch, Bachet, Hecquefeuille, Moisand, Roussel, Janil - Meunier, Bellemare, S. Treille - D. Fleury, S. Da Costa, Desrosiers - Tardif, Gras, T. Da Costa - Henderson, Arrossamena, Raux - Romand