Viktória
10.5.2024
Višňovský druhým hetrikom v kariére zlomil Dallas, Hossa 0+2

Zdroj: TASR - Višňovský s prvým hetrikom v NHL

Slovenský hokejista Ľubomír Višňovský v noci na sobotu svojim druhým profiligovým hetrikom v kariére zariadil víťazstvo Anaheimu nad Dallasom 4:3 po predĺžení v zápase zámorskej NHL.

Tridsaťštyriročný obranca sa stal prvým zadákom v histórii klubu, ktorý v jednom zápase dosiahol tri góly, pričom za svoj výkon si vyslúžil ocenenie prvej hviezdy zápasu. Višňovský v 10. minúte svojim desiatym gólom v sezóne otvoril skóre duelu, no hostia sa troma presnými zásahmi v priebehu druhej tretiny dostali do vedenia 3:1. V treťom dejstve Višňovský svojim druhým gólom v zápase zavelil k obratu a po jeho asistencii kapitán "káčerov" Teemu Selänne v 59. minúte svojim jubilejným 400. gólom v drese Anaheimu vyrovnal na 3:3. V následnom predĺžení najprv domáci brankár Dan Ellis zneškodnil tutovku Trevora Daleyho, aby necelé štyri sekundy pred vypršaním predĺženia Višňovský zavŕšil hetrik. Višňovský sa vďaka štyrom kanadským bodom posunul so ziskom 51 bodov (12+39) na priebežnú tretiu priečku v bodovaní obrancov, pričom na vedúceho Keitha Yandlea z Phoenixu stráca tri body. "Wow, je to paráda. Bol to pre mňa šťastný večer. Som veľmi šťastný, že sa mi podarilo streliť tri góly," citoval Višňovského portál nhl.com.

Titul najlepšieho hráča stretnutia sa ušiel aj útočníkovi Mariánovi Hossovi, ktorý sa na víťazstve Chicaga nad Carolinou 5:2 podieľal dvoma asistenciami. Jeho spoluhráč Tomáš Kopecký sa bodovo nepresadil, v zápase počas vyše 11-minútového pobytu na ľade zaznamenal jednu strelu. "Jastrabi" na rozdiel od predchádzajúcich zápasov neponechali v záverečnej tretine nič na náhodu a nepripustili zdramatizovanie stretnutia. "V predošlých dvoch zápasoch sme sa uspokojili s náskokom a v tretej tretine sa nám to takmer vypomstilo. Tento zápas sme zvládli lepšie, podali sme dobrý výkon," skonštatoval tréner domácich Joel Quenneville.

Bodové štatistiky si nerozšíril ani útočník Ottawy Marek Svatoš, ktorého mužstvo podľahlo na domácom ľade New Yorku Rangers 1:4. "Jazdci" víťazstvom ukončili trojzápasovú šnúru prehier a posunuli sa na priebežnú siedmu priečku v tabuľke Východnej konferencie. V tíme hostí ešte chýbal útočník Marián Gáborík, ktorý sa doliečuje z otrasu mozgu. "Nachádzame sa v situácii, keď máme svoj osud vo vlastných rukách. Máme kľúč od našej budúcnosti," vyhlásil útočník Brandon Dubinsky na margo vyrovnanej tabuľky Východnej konferencie.

Hokejisti New Jersey sa opäť o čosi priblížili k vytúženej play off, keď pred domácim publikom zdolali Pittsburgh 2:1 po predĺžení. Už šiesty víťazný gól za posledný mesiac strelil ruský útočník Iľja Kovaľčuk, no s predvedeným výkonom nebol úplne spokojný. "V tomto zápase sme neukázali náš najlepší hokej. Trochu sme sa trápili, chýbala nám iskra. Napriek tomu sme dokázali zvíťaziť a sebavedomie opäť o čosi stúplo," uviedol Kovaľčuk. V poslednom zápase si Calgary poradilo s Columbusom 4:3. Veľký podiel na triumfe "plameňov" mal brankár Miikka Kiprusoff, ktorý sa za posledných 25 rokov stal prvým gólmanom v súťaži s dvoma zneškodnenými trestnými strieľaniami v jednom stretnutí. "Umožnil nám zvíťaziť, tak ako každý zápas. Vždy je plne sústredený a práve vďaka nemu vyhrávame toľko zápasov," pochválil tímového spoluhráča útočník Olli Jokinen.

CHICAGO - CAROLINA 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)
Góly: 1. Toews, 10. Bickell (HOSSA), 43. Johnson, 44. Bolland (HOSSA), 48. Kane - 7. Staal, 53. Skinner. Brankári: Crawford - Peters, strely na bránku: 29:20, 21.830 divákov.

NEW JERSEY - PITTSBURGH 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 24. Zajac, 65. Kovaľčuk - 26. Kennedy. Brankári: Brodeur - Johnson, strely na bránku: 30:26, 17.625 divákov.

CALGARY - COLUMBUS 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Góly: 9. Jokinen, 9. Iginla, 29. Bourque, 31. Glencross - 4. Rivet, 22. Vermette, 47. Hejda. Brankári: Kiprusoff - Mason, strely na bránku: 28:40, 19.289 divákov.

OTTAWA - NY RANGERS 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Góly: 45. Gončar - 11. Prospal, 27. Zuccarello, 27. Anisimov, 43. Stepan. Brankári: Anderson - Lundqvist, strely na bránku: 29:27, 17.497 divákov.

ANAHEIM - DALLAS 4:3 pp (1:0, 0:3, 2:0 - 1:0)
Góly: 10. VIŠŇOVSKÝ, 46. VIŠŇOVSKÝ, 59. Selänne (VIŠŇOVSKÝ), 65. VIŠŇOVSKÝ - 23. Benn, 31. Burish, 39. Eriksson. Brankári: Ellis - Lehtonen, strely na bránku: 29:26, 12.883 divákov.