Galina
3.5.2024
Halák pre Montreal vychytal ďalšie víťazstvo, Chára chýbal pre zranenie

Višňovský s ďalším gólom v Anaheime

Canadiens si tretím víťazstvom v rade upevnili so ziskom 72 bodov siedmu priečku v tabuľke Východnej konferencie. "Blesky" od tretej minúty zápasu, keď sa presadil Glen Metropolit, museli doťahovať náskok súpera. Metropolit okrem otváracieho gólu stretnutia, ktorý bol už jeho 15. v sezóne, pridal aj jednu asistenciu. "Scott (Gomez) nabral rýchlosť, obišiel bránu a ja som si načasoval pohyb pred bránu tak, aby mi posunul puk na strelu bez prípravy. Bola to skvelá prihrávka," opísal Metropolit svoj gólový zápis. Obranca Andrej Meszároš v drese Tampy odohral takmer 18 minút, počas ktorých sa do štatistík nezapísal.

Zo slovenských korčuliarov sa strelecky presadil iba Ľubomír Višňovský v drese Anaheimu, ktorý v dueli s Columbusom znížil v záverečnej tretine na 1:3. V súboji dvoch tímov z nižších poschodí tabuľky Západnej konferencie nakoniec uspeli "modrokabátnici", ktorí zvíťazili 5:2. Káčeri nechýbali v profiligovom play off od roku 2004, no v súčasnosti im patrí až nelichotivé 13. miesto. "Súper sa nenachádza na priečke zaručujúcej play off a jeho hráči sa predovšetkým snažia nestratiť prácu. Mali sme byť na to pripravení. Od začiatku chytal ich druhý brankár, ktorý ich podržal. Na začiatku mal obrovskú šancu Dan Sexton a potom aj ja. Ak by sme boli premenili tieto príležitosti, mohlo sa to vyvíjať inak," uviedol útočník Anaheimu Bobby Ryan.

Duel Bostonu v Toronte (3:4 pp) vynechal kapitán Zdeno Chára, ktorého vyradilo bližšie nešpecifikované zranenie v dolnej časti tela. Napriek tomu, že hosťujúce "medvede" v zápase trikrát viedli, napokon odchádzali so zvesenými hlavami po góle Nikolaja Kulemina 50 sekúnd pred koncom predĺženia. Miroslav Šatan v priebehu duelu ohrozil súperovu bránu dvoma strelami, na konto si však pripísal iba jeden mínusový bod. "V tretej tretine sme zhoršili pohyb a neboli dostatočne tvrdí. Spočiatku sme súperových obrancov dostávali pod tlak, no neskôr sme od tejto hry ustúpili," hľadal príčiny prehry autor tretieho gólu Bostonu Patrice Bergeron.

Colorado, v bráne ktorého opäť nedostal príležitosť Peter Budaj, premrhalo v zápase s Vancouverom vedenie 3:0 aj 4:1. V 27. minúte zavelil k obratu Mikael Samuelsson, ktorý prvým hetrikom v kariére znížil na 3:4 a deväť sekúnd pred koncom prihral Danielovi Sedinovi na poisťujúci šiesty gól, znamenajúci víťazstvo 6:4. "V prvom rade sme si neželali takto otáčať výsledok, stálo nás to veľa síl. Pozitívom však je, že sme hrali plných 60 minút a sme podobných obratov schopní. Niečo podobné sme predvádzali už skôr, je to dobré k posilneniu sebavedomia," vyhlásil 33-ročný švédsky útočník. Slovák Marek Svatoš odohral v drese "lavíny" vyše šesť minút, počas ktorých stihol raz vystreliť, Pavol Demitra strávil na ľade 16 minút, no zaknihoval si iba jednu mínusku.

TORONTO - BOSTON 4:3 pp (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 31. Primeau, 39. Gunnarsson, 48. Caputi, 65. Kulemin - 3. Recchi, 34. Sturm, 44. Bergeron. Brankári: Gustavsson - Thomas. Diváci: 19.499.

PHILADELPHIA - NY ISLANDERS 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Góly: 33. Carter, 48. Giroux, 54. Gagne - 8. Tavares, 31. Okposo. Brankári: Leighton - Roloson. Diváci: 19.687.

ATLANTA - NASHVILLE 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Góly: 21. Antropov - 5. Suter, 19. Wilson. Brankári: Hedberg - Ellis. Diváci: 11.106.

DETROIT - CALGARY 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Góly: 31. Dacjuk, 37. Holmström - 26. Langkow, 46. Iginla, 48. Bourque, 60. Higgins. Brankári: Howard - Kiprusoff. Diváci: 20.066.

MONTREAL - TAMPA BAY 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)
Góly: 3. Metropolit, 13. Gomez, 25. Pouliot, 28. Darche, 44. Darche - 24. Stamkos, 31. Walker, 59. St. Louis. Brankári: HALÁK - Niittymäki (28. Smith). Diváci: 21.273.

MINNESOTA - FLORIDA 2:3 pp a sn (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 4. Koivu, 12. Earl - 43. Frolík, 51. Stillman, +rozhodujúci nájazd: Stillman. Brankári: Bäckström - Vokoun.

COLORADO - VANCOUVER 4:6 (3:0, 1:3, 0:3)
Góly: 7. Duchene, 7. Stewart, 14. Duchene, 28. Mueller - 27. Samuelsson, 32. Samuelsson, 39. Samuelsson, 49. Burrows, 58. Hansen, 60. D. Sedin. Brankári: Anderson - Luongo. Diváci: 12.861.

EDMONTON - OTTAWA 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Góly: 25. Pisani - 37. Kelly, 49. Cullen, 50. Fisher, 54. Michálek. Brankári: Deslauriers - Elliott. Diváci: 16.839.

ANAHEIM - COLUMBUS 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
Góly: 50. VIŠŇOVSKÝ, 55. Getzlaf - 9. Dorsett, 29. Voráček, 34. Ťjutin, 59. Vermette, 60. Brassard. Brankári: Hiller (34. McElhinney) - Garon. Diváci: 13.700.