Jasno
15°
Bratislava
Ľudovít
25.8.2025
Gáborík pripravený hrať, nastúpi proti Edmontonu
Zdielať na
Vladimír Ambrozek
Vladimír Ambrozek
Hokej

Gáborík pripravený hrať, nastúpi proti Edmontonu

Gáborík po góle

Zdroj: TASR

Minnesota figuruje v Západnej konferencii na 12. mieste

"Nemyslím si, že sa mi v tejto sezóne podarí dosiahnuť svoj potenciál, ale chcem sa mu aspoň priblížiť," uviedol klubový rekordér v produktivite, ktorý pre zranenie a následnú operáciu bedrového kĺbu odohral v aktuálnej sezóne iba šesť stretnutí.

Tréner "divochov" Jacques Lemaire v sobotu ešte nevedel, s kým Gáborík nastúpi v spoločnom útoku. Na poslednom tréningu boli jeho útočnými partnermi center Eric Belanger a krídelník Stephane Veilleux.

"Vieme, o akého hráča ide. Vie si vytvoriť príležitosť, streliť gól a svojimi korčuliarskymi schopnosťami potiahnuť celé mužstvo. Je to všestranný hráč, s ktorým budeme lepším tímom," vyhlásil Lemaire.

Minnesota figuruje pred nedeľňajším duelom v Západnej konferencii na 12. mieste. Na ôsmu priečku, zaručujúcu miestenku v play off, však stráca iba tri body. Gáborík si v minulej sezóne vytvoril osobné maximum zásluhou 42 gólov a celkovo 83 bodov. Bez neho sa útok Minnesoty značne trápi.

"Gabby je výnimočný hráč. Vie dať gól a všetky tímy ho rešpektujú. Dúfam, že bude natoľko zdravý, aby nám pomohol v závere sezóny," vyslovil svoje želanie Belanger.

Zdielať na