San Jose sa zaujíma o Haláka, v Minnesote hľadajú tretieho k Demitrovi a Gáboríkovi

20.09.2007 16:07 Noviny.sk Šport Hokej
San Jose sa zaujíma o Haláka, v Minnesote hľadajú tretieho k Demitrovi a Gáboríkovi Zdroj: SITA/AP
Jaroslava Haláka možno čaká sťahovanie do iného klubu, tréner Minnesoty Jacques Lemaire má pred sebou ťažkú úlohu.

O slovenského hokejového brankára Jaroslava Haláka sa zaujíma klub San Jose. Ak sa totiž nedostane do základného kádra tímu NHL Montreal Canadiens čaká ho výmena do iného klubu.

Podľa špekulácií televíznej stanice Fox Sports sa o odchovanca Ružinova zaujíma San Jose Sharks. Halák v súčasnosti bojuje v kempe Canadiens s Careyom Pricom o pozíciu dvojky, jednotkou by aj v novej sezóne mal byť Cristobal Huet. Podľa Fox Sports by však k prípadnej výmene nemalo dôjsť v úvode sezóny, ale možno až niekedy v priebehu februára. Halák patrí medzi pozitívne brankárske prekvapenia uplynulého ročníka NHL.

Bratislavčan si výkonmi v drese farmy Montrealu Hamilton Bulldogs vybojoval miesto v prvom tíme Canadiens a po zranení Hueta práve mladý Slovák držal dlho šance na účasť v play off. Dvadsaťjedenročný gólman po skončení klubovej sezóny v Montreale neputoval na farmu, ktorá bojovala o celkové prvenstvo v AHL, ale dostal povolenie reprezentovať Slovensko na majstrovstvách sveta v Moskve.

Tréner hokejistov tímu NHL Minnesota Wild Jacques Lemaire má pred sebou veľmi ťažkú úlohu - musí nájsť vhodného centra medzi slovenské esá Pavla Demitru a Mariána Gáboríka. Pôvodne podľa denníka Pioneer Press chceli Wild využiť v strede prvého útoku letnú posilu Erica Belangera, Lemaire ho však radšej zaradí do druhej formácie.

Keďže Mikko Koivu by mal hrať v treťom útoku, do úvahy prichádza aj opätovný návrat Pavla Demitru na post centra a úloha nájsť k slovenskej dvojici počas kempu vhodné krídlo, kam sa ponúkajú aj talentovaní mladíci Petr Kalus a Benoit Pouliot. Lemaire by však najradšej dubnického rodáka videl na krídle.

Existuje aj možnosť, že generálny manažér Doug Risebrough v priebehu sezóny rozhodí prestupové siete a nájde vhodný typ hráča. Do úvahy by prichádzal zatiaľ voľný Jason Allison, ktorý je však pre Wild, kde sa kladie dôraz na rýchle korčuľovanie, trochu pomalý.

V zložení ďalších útokov má Lemaire už jasno. Branko Radivojevič by mal hrať vedľa Koiva a Marka Parrisha, Belanger medzi Brianom Rolstonom a Pierrom-Marcom Bouchardom.

Zdroj: SITA

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:50 NOVÁ ZÁHRADA
16:50 NA CHALUPE
17:50 NOVÉ BÝVANIE
14:55 Anderssonovci na horách
17:05 Vráť sa mi
19:30 ŽREBOVANIE
16:35 ZÁCHRANÁRI
17:20 ZÁCHRANÁRI
18:05 Hawaii 5.0 IX.
16:45 Hanička a Murko pre najmenších
17:00 Zabi nudu! II.
17:05 Macko Uško
16:25 Angelika
18:25 Cesta za snem
20:15 Za zrcadlem