Zatiahnuté
10°
Bratislava
Romana, Roman
23.2.2024
Slovan začne novú sezónu na ľade Kazane
Zdielať na

Slovan začne novú sezónu na ľade Kazane

Zdroj: P. Neubauer

MOSKVA / Slovan Bratislava začne súťažnú sezónu 2016/2017 v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) v utorok 23. augusta na ľade tímu Ak Bars Kazaň.

Nasledovať bude ešte jeden duel u súpera, o dva dni neskôr sa "belasí" predstavia v Togliatti. Sériu domácich duelov odštartuje v pondelok 29. augusta súboj proti Nižnému Novgorodu, 31. augusta privítajú Bratislavčania HK Soči a 4. septembra Spartak Moskva. Potom sa zverenci trénera Miloša Říha opäť vyberú za súpermi. Posledný zápas základnej časti absolvuje Slovan v piatok 17. februára 2017 na ľade Medveščaku Záhreb. Nováčik KHL Červená hviezda Kchun-lun z Číny sa v Bratislave predstaví vo štvrtok 5. januára, v Pekingu nastúpi Slovan o tri týždne neskôr vo štvrtok 26. januára.

Až trikrát Slovan absolvuje domáci dvojzápas za dva dni - dvakrát v decembri a raz v úvode februára. Medzi 20. decembrom 2016 a 15. januárom 2017 čaká na "belasých" nezvyklá séria desiatich domácich stretnutí. Víťaz Gagarinovho pohára Metallurg Magnitogorsk sa v Bratislave predstaví v piatok 23. decembra. Rovnako ako v predchádzajúcom ročníku Slovan nebude hrať na Štedrý deň 24. decembra. K najvzdialenejším súperom (Chabarovsk, Peking, Vladivostok) vycestuje slovenský tím koncom januára 2017 bezprostredne po Zápase hviezd KHL. Vedenie ligy ho naplánovalo na 22. január, dejiskom bude Ufa.

Každý z 29 účastníkov súťaže absolvuje po 60 ligových zápasov, dovedna sa uskutoční 870 stretnutí. Novú sezónu tradične začne duel o Pohár Lokomotivu medzi celkovým víťazom predchádzajúcej sezóny a najlepším mužstvom v základnej časti, v pondelok 22. augusta proti sebe nastúpia Metallurg Magnitogorsk a CSKA Moskva.

Známe sú už aj termíny play-off o Gagarinov pohár. Prvé súboje vyraďovacej časti sú na programe v utorok 21. februára v Západnej konferencii resp. o deň neskôr vo Východnej konferencii. Druhé kolo play-off sa začne 8. resp. 9. marca, konferenčné finále 23. resp. 24. marca. Záverečná séria o cennú trofej odštartuje 8. apríla a víťaz Gagarinovho pohára bude známy najneskôr 20. apríla.