Zatiahnuté, dažďové prehánky
Juraj
24.4.2024
Na Spiši bolo husto! Detva pred vyše 3600 divákmi vyrovnala

SPIŠSKÁ NOVÁ VES / Kto bude bojovať o extraligu? Žilinskí vlci sledujú s nami túto napínavú finálovú sériu.

Hokejisti Spišskej Novej Vsi zaváhali v druhom domácom súboji finále play-off I. ligy, v piatok prehrali s hráčmi Detvy 2:3 po samostatných nájazdoch. Vyše 3600 divákov na tribúnach novoveského zimného štadióna zarmútil v druhej sérii nájazdov Andrej Themár a vyrovnal stav série hranej na štyri víťazstvá na 1:1. V riadnom hracom čase aj po predĺžení sa v piatkovom súboji dvoch najlepších tímov po základnej časti zrodila na novoveskom ľade remíza 2:2. Spišiaci viedli v 38. min po zásahu Františka Kokyho 2:0, ale hostia do konca druhej tretiny Andrejom Themárom znížili a ten istý hráč v 51. min gólom v presilovej hre posunul duel do predĺženia.

Finálová séria I. ligy hraná na štyri víťazné stretnutia pokračuje tretím súbojom v pondelok 2. marca od 18.00 h na ľade Detvy.

Hokej - I. liga 2014/2015 - play-off - finále - druhý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - piatok - výsledok:

HK Spišská Nová Ves - HC 07 Detva 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1) - stav série 1:1

Góly: 8. Findura, 38. Koky - 40. a 51. Andrej Themár, rozhodujúci sam. nájazd: Andrej Themár, 3624 divákov