Skromný Jurčo! Stačí mu hotel s Xboxom a televíziou

Skromný Jurčo! Stačí mu hotel s Xboxom a televíziou

DETROIT / Slovenský hokejista Tomáš Jurčo je už dlhší čas v prvom tíme Detroitu Red Wings, ale stále býva v hoteli.

Košičan sa snaží myslieť najmä na hokej a bývanie v hoteli mu vyhovuje. Jeho rozhodnutie zostať bez vlastného bytu do konca sezóny nemá nič spoločné s možnosťou, že by ho Red Wings poslali na farmu.

"Nevidím dôvod na sťahovanie. Mám dve prepojené izby, je to pre mňa dobré. Doniesol som si vlastný Xbox, oni mi priniesli veľkú televíziu a postavil som si ju pred posteľ. Je vždy pekné vrátiť sa z tréningu a nájsť posteľ pekne upravenú," uviedol pre Mlive.com Tomáš Jurčo.

V mnohých hoteloch je zvykom, že hostia si nájdu na posteli malé čokolády. "Nerobia to. Myslím si, že by museli pre mňa nakúpiť príliš veľa čokolády, keďže bývam v hoteli mesiace," smial sa Jurčo.

V tejto sezóne odohral 21-ročný útočník za Detroit 36 duelov s bilanciou 8 gólov a 7 asistencií. V predchádzajúcich zápasoch nastupoval vo formácii s Darrenom Helmom a Danielom Alfredssonom. Napriek dobrým výkonom neberie ako samozrejmosť, že má miesto v tíme isté aj v zápasoch play-off. "Stále myslím na to, že musím tvrdo trénovať a pracovať, lebo inak ma môžu preradiť na farmu. Nikdy však nie som úplne spokojný, vždy sa snažím byť ešte lepší. Je zrejmé, že mám teraz väčšie sebavedomie, ale naďalej musím pokračovať v tvrdej práci," dodal Jurčo a o súčasných spoluhráčoch i hre v útoku dodal: "Helm je skvelý korčuliar a Alfie je skutočne šikovný. Snažím sa hrať trocha fyzickejšie a rýchlejšie, korčuľovať a veľa strieľať."

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

Zdroj: sita/youtube

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:55 Kixšou
06:10 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:45 Policajti v akcii
06:40 Prvé oddelenie
07:15 Prvé oddelenie
06:00 Bob staviteľ XV. - XVIII.
06:10 Rev a motoroví miláčikovia I.
06:35 Tashiho svet
06:00 Tankový prapor
07:30 Tarzan - Král džungle
09:15 Pojedeme k moři