17°
Florián
4.5.2024
VIDEO. Gáborík prvou hviezdou za dva góly a asistenciu

EDMONTON / Slovenský hokejista Marián Gáborík sa stal prvou hviezdou štvrtkového súboja NHL medzi Edmontonom a Los Angeles. Útočník hostí strelil dva góly, pri treťom asistoval a mal tak leví podiel na hladkom triumfe Kings 3:0.

Tridsaťdvaročný Gáborík vylepšil svoju bilanciu v tejto sezóne, počas ktorej ho prenasledovali zranenia a neskôr prestúpil z Columbusu do Los Angeles, na 11 gólov a 18 asistencií v 40 zápasoch. Gáborík mohol v zápase dosiahnuť aj hetrik, ale jeho presilovkový gól v tretej tretine neuznali, keďže jeho spoluhráč Justin Williams nedovolene bránil brankárovi domácich Viktorovi Fasthovi v hre. K víťazstvu Los Angeles prispeli aj Slovinec Anže Kopitar svojím dvestým gólom v kariére v NHL a brankársky nováčik Martin Jones štvrtým shutoutom v sezóne.

Útočník Tampy Richard Pánik dosiahol svoj tretí gól sezóny a prvý od 19. decembra. Tampa Bay zvíťazila nad Philadelphiou 4:2 aj vďaka slovenskému útočníkovi, ktorý v 45. min bekhendom na dvakrát prekonal brankára hostí a posunul svoj tím do vedenia. Pánik počas 12 minút na ľade okrem gólu pridal tri strely na bránku, plusový bod a jednu zblokovanú strelu. "Pánik odohral veľký zápas. Zmenil svoju hru k lepšiemu a presne takého Pánika potrebujeme pre play-off," pochválil mladého slovenského útočnika tréner Tampy Jon Cooper.

Už istý víťaz Východnej konferencie Boston bez svojho slovenského kapitána Zdena Cháru prehral na ľade Winnipegu po nájazdoch 1:2. Okrem Cháru absentoval vo štvrtok na ľade MTS Centra aj útočník Patrice Bergeron, obaja dostali zápasové voľno. Tréner hostí Claude Julien to vysvetlil takto: "Nie všetci hráči počas zimných olympijských dva týždne oddychovali. Chára, Bergeron či Krejčí reprezentovali svoje krajiny a trochu oddychu pred vyvrcholením sezóny im padne vhod." Ďalší slovenský obranca Andrej Meszároš odohral v drese Bruins vyše 20 minút, ale do štatistík produktivity sa nezapísal.

Hokejisti Phoenixu prehrali v Nashville 0:2 a nepriblížili si tak postup do bojov o Stanleyho pohár. V Západnej konferencii sa bojuje už len o jednu miestenku do play-off, ktorú zatiaľ virtuálne vlastní Dallas s dvojbodovým náskokom pred Phoenixom.

Sumáre NHL:

Edmonton - Los Angeles 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Góly: 1. Kopitar (Williams, GÁBORÍK), 9. GÁBORÍK (W. Mitchell, Kopitar), 34. GÁBORÍK (Vojnov, Williams)
Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 18:12 min, 2 góly, 1 asistencia, 5 striel, 3 plusové body, 1 zblokovaná strela, vyhlásený za prvú hviezdu

Winnipeg - Boston 2:1 po sam. nájazdoch
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 59. E. Kane (Wheeler, Enström) - 11. Marchand (R. Smith, Krejčí)
Andrej Meszároš (Boston) odohral 20:20 min, 1 strela, 2 zblokované strely

Tampa Bay - Philadelphia 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Góly: 2. T. Johnson (Stamkos, Kostka), 45. PÁNIK (Hedman, Kostka), 50. Brewer (T. Johnson, Palát), 55. Stamkos (Filppula, Hedman) - 39. Simmonds (Giroux, Voráček), 53. Couturier (Streit)
Richard Pánik (Tampa Bay) odohral 12 minút, 1 gól, 1 plusový bod, 3 strely na bránku, 1 zblokovaná strela

Minnesota - St. Louis 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Góly: 15. Niederreiter (Blum, Cooke), 33. Brodziak (Cooke, Prosser), 38. Moulson (Heatley, Haula), 41. Brodziak (Folin, Niederreiter) - 32. Shattenkirk (Sobotka, Steen), 37. Schwartz (Steen)

Nashville - Phoenix 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 31. C. Smith (R. Ellis, S. Jones), 50. Hörnqvist (Fisher, Cullen)

Florida - Toronto 4:2
(1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 7. Pirri (Howden, B. Campbell), 40. Boyes (Bjugstad, Bergenheim), 44. Bjugstad (Bergenheim, Boyes), 47. Bjugstad (Fleischmann, Robak) - 25. Bozak (Gardiner, Van Riemsdyk), 54. Ranger (Bozak, Gardiner)

Ottawa - New Jersey 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 32. Hoffman (Zibanejad, Ceci), rozhodujúci nájazd Karlsson - 38. Ryder (Volčenkov, Sestito)

Montreal - NY Islanders 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Góly: 36. Strome (Donovan, Bailey), 40. Nelson (Hickey, Nabokov)

Carolina - Washington 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Góly: 38. Tlustý (J. Staal), 59. Dvořák (Faulk, Bowman) - 2. Ward (Fehr, Chimera), 31. Chimera (Fehr, Ward), 40. Brouwer (Johansson, Alzner), 43. Fehr (Chimera, Ward), 44. Brouwer (Johansson, Strachan)

NY Rangers - Buffalo 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 40. Pouliot (Zuccarello, Brassard), 59. Rick Nash (St. Louis, Stepan) - 30. Stafford (M. Weber, Ennis)

Vancouver - Colorado 2:4
(1:1, 0:0, 1:3)
Góly: 14. H. Sedin (Hamhuis, D. Sedin), 47. Booth (Hamhuis, Burrows) - 19. Paul Stastny, 46. Paul Stastny (E. Johnson, MacKinnon), 53. Barrie (J. McGinn), 60. J. Mitchell

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.