Jasno
24°
Bratislava
Vít
15.6.2024
Hádzanári SR v Hlohovci bez Štochla a M. Straňovského
Zdielať na

Hádzanári SR v Hlohovci bez Štochla a M. Straňovského

Zdroj: SITA - radosť hádzanárov Slovenska po víťazstve nad Švédskom

Hádzanári Slovenska sa zišli v pondelok v Hlohovci na dvojdňovom sústredení pred dvoma tohtotýždňovými medzištátnymi zápasmi s Francúzskom.

Tréner SR Zoltán Heister musel ešte pred zrazom urobiť jednu zmenu v nominácii. Tvorca hry Peter Kukučka zo švajčiarskeho klubu Kadetten Schaffhausen Handball sa mu ospravedlnil pre problémy s priťahovačmi stehenného svalu. Namiesto neho dostal pozvánku Vladimír Guzy z Tatrana Prešov, ktorý doplnil káder na 20 hráčov.

V úvode zrazu neboli k dispozícii všetci nominovaní. Brankár Richard Štochl (Montpellier) a krídelník Martin Straňovský (Ademar León) sa pridajú k spoluhráčom až vo Francúzsku. Na pondelkovom predpoludňajšom tréningu ešte absentovali aj pivot Andrej Petro a spojka Csaba Szücs ml., ktorí sa pripoja k národnému tímu v najbližších hodinách. Slováci absolvujú v Hlohovci tri tréningy, okrem dvoch pondelkových a jedného utorkového ich večer pred odchodom čaká aj modelovaný zápas s miestnym extraligistom. V stredu ráno odcestujú z viedenského letiska do Francúzska. Vo výprave bude 6 členov realizačného tímu a 14 hráči, ku ktorým potom pribudne spomenuté duo legionárov R. Štochl - M. Straňovský. Z kádra pripravujúceho sa v Hlohovci zostane doma kvarteto hráčov.

Slovenskí hádzanári nastúpia proti úradujúcim majstrom sveta, Európy a olympijským víťazom, s ktorými doteraz vždy ťahali výsledkovo za kratší koniec, najskôr vo štvrtok 3. novembra od 19.15 v Limoges a potom v sobotu 5. 11. od 18.00 h v Boulazacu. Oba duely sú súčasťou prípravy na januárové majstrovstvá Európy 2012 v Srbsku.

Nominácia hádzanárov Slovenska na sústredenie pred dvoma medzištátnymi zápasmi vo Francúzsku (3. a 5. 11. 2011):

brankári: Richard Štochl (Montpellier Agglomération HB/Fr.), Teodor Paul (Csurgói KK/Maď.), Ladislav Kovačin (MŠK Považská Bystrica)
pivoti: Andrej Petro (DHC Rheinland Dormagen/Nem.), Martin Mazák (FTC-PLER Budapešť/Maď.), Michal Kopčo (Tatran Prešov)
krídla: Martin Straňovský (Reale Ademar León/Šp.), Tomáš Urban (HC winLand Michalovce), Radoslav Antl (Tatran Prešov), Miroslav Volentics (ŠKP Bratislava), Viktor Szapu (HC Štart Nové Zámky)
spojky: Daniel Valo (HSG Wetzlar/Nem.), Csaba Szücs ml. (TSV Hannover-Burgdorf/Nem.), Maroš Baláž (FTC-PLER Budapešť/Maď.), Péter Szabó (Kecskeméti KSE/Maď.), Oliver Rábek, Marek Mikéci (obaja HC Štart Nové Zámky), Patrik Hruščák (1. MHK Košice), Boris Mikuš (ŠKP Bratislava), Vladimír Guzy (Tatran Prešov)