Oblačno
17°
Bratislava
Róbert
7.6.2025
EL: Good Angels v Gospiči s túžbou po víťazstve
Zdielať na
Vladimír Ambrozek
Vladimír Ambrozek
Halové športy

EL: Good Angels v Gospiči s túžbou po víťazstve

Good Angels Košice - Rivas Ecópolis

Zdroj: sita - Good Angels Košice - Rivas Ecópolis

Na basketbalistky tímu osemnásobného slovenského majstra Good Angels Košice čaká v stredu 26. októbra (od 16.15 h) v chorvátskom Gospiči ich tretie vystúpenie v Európskej lige 2011/12.

Zverenky Štefana Sviteka figurujú po dvoch vystúpeniach v základnej C-skupine na 3. priečke, keď po nevysokej prehre v poľskom Krakove (45:52) zdolali minulú týždeň v stredu pod vlastnými košmi španielsky Rivas Ecópolis presvedčivo 81:63. Ich najbližší chorvátsky súper si takisto poradil so spomenutým španielskym tímom nečakaným víťazstvom na jeho ihrisku v 1. kole 74:69. V ďalšom súboji však neuspel v talianskom Tarante.

"Hrať proti Gospiču je veľmi ťažké. Predvádza totiž atypický basketbal založený na veľmi jednoduchej hre a mnohopočetnej streľbe zdiaľky - v každom zápase vypália hráčky okolo 30 pokusov spoza trojkového oblúka, veľa ďalších v jeho tesnej blízkosti. Na obvode má tím tri excelentné strelkyne - Jelenu Ivezičovú, Sandru Mandirovú a Juliu McBrideovú, ktoré jednoducho kombinujú s vysokou pivotkou Marijou Vršaljkovou. Hráčky buď vnikajú pod kôš, alebo loptu okamžite vyhadzujú na otvorenú strelu. V predchádzajúcom súboji proti Tarantu im 'odišla' streľba, no varovaním je pre nás ich víťazstvo na ihrisku Rivasu, ktoré bolo ich prvé v Eurolige na súperovej palubovke," analyzoval hru chorvátskeho tímu generálny manažér Good Angels Košice Daniel Jendrichovský, ktorý k cieľom "anjeliek" v stredochorvátskom Gospiči dodal: "Chceme tam zvíťaziť. Musíme sa však vyvarovať hluchých úsekov, v Krakove sme domácim dovolili 11-bodovú šnúru, doma proti Rivasu súperovi 12-bodovú. Gospič by nemal patriť medzi postupujúce tímy, no víťazstvo na jeho ihrisku by nám veľmi pomohlo."

V utorkovej košickej výprave do Chorvátska chýbali z hráčok iba Katarína Hricková a Jana Čarnoká. Po súboji v Gospiči čaká na Košice v ďalšom euroligovom kole znova súboj na súperovom ihrisku. Vo štvrtok 3. novembra nastúpia Good Angels v spomenutom Tarante.

Zdielať na