19.4.2024
Highlight: Dobrí anjeli Košice vykročili razantne za titulom

Zdroj: sita - Play-off, Dobrí anjeli Košice-Ružomberok

Basketbalistky Dobrých anjelov Košice zvíťazili v stredajšom prvom zápase finále play-off extraligy žien nad tímom MBK Ružomberok na vlastnej palubovke jednoznačne 78:54.

Domáce hráčky si už v prvom polčase vybudovali 21-bodový náskok, ktorý do konca zápasu nepustili z rúk.

Basketbal - extraliga žien - finále play-off - prvý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

Dobrí anjeli Košice - MBK Ružomberok 78:54 (26:16, 20:9, 19:15, 13:14)
stav série: 1:0
Najviac bodov: Shieldsová 20, Tillisová 18, Jurčenková 13 - Bučáková 15, Smithová 10, Podešvová 6
TH: 47/35 - 15/11, trojky: 1 - 5, fauly: 22 - 32, rozhodovali: Zubák, Šarišský a Fuska, 1200 divákov

Zápas sa hral neuveriteľných 110 minút a za všetko hovorí fakt, že prítomní diváci videli hádzať domáce až 47-krát z čiary trestného hodu. Len úvodných 6 minút bolo ako-tak vyrovnaných, keď po 2-bodovom koši Podešvovej viedol Ružomberok naposledy v stretnutí (16:14). Potom však nasledovalo strelecké prebudenie domáceho tímu a po šnúre 14 bodov už v 11. min vyhrávali Košičanky 28:16. Svoje bodové vedenie postupne naťahovali a v 16. min dvojbodový kôš Tillisovej znamenal 20-bodové vedenie úradujúcich majsteriek (41:21). Aj tak najvyšší, 27-bodový rozdiel, bol v 28. min (60:33). V poslednom dejstve sa prebudili aj hráčky "ruže", a tak neprekvapilo, že v 38. min svietil na svetelnej tabuli stav 68:54. Potom už ale prišli opäť strelecké chvíle domácich, a tak bol konečný rozdiel 24-bodový (78:54).

Hlasy:
Štefan Svitek (tréner Košíc): "Môžem vyjadriť spokojnosť s hrou svojich zvereniek. Hrali koncentrovane, súperky sme prevýšili aj v obrane. Aj zásluhou tohto faktu sme už v prvom polčase získali 20-bodové vedenie. V poslednej štvrtine sme síce dostali naše súperky opäť do hry, no aj tak sme v posledných minútach jasne dominovali."
Ivan Kurilla (tréner Ružomberka): "O konečnom výsledku sa rozhodlo v prvom polčase, keď sme sa nevedeli presadiť voči aktívnej obrane domáceho tímu a robili sme veľa chýb. Verím, že v Ružomberku to už bude iné."