23°
Gertrúda
19.5.2024
Košičanky vyhrali nad Bourges a vyrovnali stav série

Basketbalistky slovenského majstra Dobrí anjeli Košice zvíťazili v piatok v druhom osemfinálovom stretnutí Európskej ligy žien na domácej palubovke nad francúzskym tímom Bourges Basket 61:54 a vyrovnali stav série na 1:1.

Zverenky Štefana Sviteka tak zabojujú o postup do štvrťfinále na palubovke súpera v stredu 9. februára (19.30).

osemfinále - 2. zápas:

Dobrí anjeli Košice - Bourges Basket 61:54 (29:32)
Štvrtiny: 10:15, 19:17, 14:11, 18:12. Zostava a body Košíc: Dupreeová 13, Kupčíková a Solopovová po 10, Langhornová 7, Musovičová 0 (Hricková 10, Jalčová 7, Lawlessová 4, Číkošová 0, Jurčenková 0) - najviac bodov Bourges: Joensová 19, Ndongueová 12, Kaltsidová 10 - TH: 21/18-14/9, trojky: 1:3, osob. chyby: 19:17, 5 faulov: Kupčíková (Košice), 1800 divákov.
Prvý zápas: 68:76, stav série: 1:1

Úvod stretnutia priniesol nervozitu na oboch stranách, no hostky sa po koši Kaltsidovej ujali vedenia 6:2. Domáce hráčky síce vyrovnali (6:6), ale prvá desaťminútovka vyznela v prospech ich súperiek, ktoré si vypracovali päťbodový náskok 15:10. Ten v 11. minúte prikrášlila dvoma bodmi Salagnacová (17:10), avšak Dobrí anjeli znížili po Solopovovej trestnom hode na 15:17 a na začiatku 17. minúty už viedli po prvý raz v zápase 22:21. Súperky sedem sekúnd pred koncom prvého dejstva ušli na rozdiel šiestich bodov (32:26), ale posledné slovo mala domáca Jalčová, ktorá s klaksónom zaznamenala trojku a znížila na polčasových 29:32. Druhý polčas otvorila dvoma bodmi Dupreeová (31:32), ale hráčky Bourges pozornou obranou a presnou streľbou v útoku odskočili domácim na rozdiel piatich bodov 37:32. Tento náskok si udržiavali do 27. minúty, no Košičanky pritvrdili v obrane a po tretej štvrtine svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 43:43. Poslednú štvrtinu odštartovala dvoma bodmi Kupčíková (45:43), súperky odpovedali rovnakou mincou, no na ďalší bod sa čakalo viac ako dve minúty, ktorý zaznamenala Dupreeová, keď premenila jeden z dvoch trestných hodov 46:45. Potom sa v domácom drese presadili Hricková, Dupreeová a Lawlessová, ktoré upravili na 53:47 a tento náskok sa ukázal ako rozhodujúci. Dobrí anjeli zvíťazili 61:54 a udržali si postupové šance na štvrťfinále EL.

tefan Svitek, tréner Dobrých anjelov Košice: "Veľmi nás teší, že sme v takomto ťažkom zápase dokázali zvíťaziť. Určite to dvihne sebavedomie všetkých hráčok. Tento duel nás určite vzpružil a do Bourges pôjdeme s veľkým odhodlaním. Prvý zápas ukázal, že máme šancu s nimi hrať vyrovnanú partiu, takže to už nebude o taktizovaní, pretože družstvá sa už budú dobre poznať. Bude to o nasadení a určite aj o šťastí."
Ivana Jalčová, hráčka Dobrých anjelov Košice: "Začiatok stretnutia bol z našej strany dosť nervózny. Pomalšie sme sa rozbiehali, ale záver sme zvládli aj vďaka divákom, ktorí boli fantastickí a konečne sme mali aj kúsok šťastia."