Anastázia
30.4.2024
Volejbalistky Slávie UK s 12 titulom

Slávia UK - Senica 3:0 v treťom finále play off

O jeho zisku rozhodli v stredajšom treťom finále play off extraligy, keď na domácej palubovke zvíťazili nad VK GAT Solutions Senica 3:0 a rovnakým pomerom dominovali aj celej sérii. Pre zverenky trénerky Zuzany Tlstovičovej je to v tejto sezóne už druhý úspech, prvým bol zisk Slovenského pohára, v ktorom v Spišskej Novej Vsi 30. januára zdolali Doprastav Bratislava 3:1.

finále play off - 3. zápas:
      Slávia UK Bratislava - VK GAT Solutions Senica 3:0 (17, 16, 17)
      63 minút, Rozhodovali: Dovičovič a M. Sarka, 150 divákov.
      /konečný stav série 3:0, Slavia získala titul/

Slávia: Kóšová, Paňková, Hrončeková, Jelínková, Golitková, E. Salanciová, libero Hinzellová (Ňurcíková a M. Hnátová)
      Senica: Jonášová, Murčinková, Bigsadská, Krajčová, Magátová, Halmová, liberá Keltošová, Bujdošová (Skálová a M. Krišková)

Slávia vstúpila do zápasu veľmi dobre a pri servise nahrávačky Jelínkovej vyhrávala 5:0. Senica potom znížila na 4:6, lenže následne dala eso Hrončeková a na prvom technickom tajmaute viedla Slávia 8:4. Senica sa trápila na príjme podania, trpel tým aj ich útok. Slávia postupne zvyšovala svoj náskok. Po ďalšom ese Jelínkovej to bolo už 16:8 a domáce volejbalistky zvládli aj koncovku prvého setu, ktorý vyhrali 25:17. V podobnom duchu sa nieslo aj druhé dejstvo. Slávia si dobrou hrou vypracovala štvorbodový náskok a Seničankám sa ho nedarilo zredukovať. Slávia viedla 16:9, neskôr dokonca 20:12 a bezproblémovo vyhrala aj druhý set (25:16).
      Tretí set bol najvyrovnanejší. Senica po presnom útoku Bigsadskej viedla 11:8, lenže domáce volejbalistky zapli a vyrovnali na 13:13. Kľúčovým momentom posledného setu bolo eso Hrončekovej, po ktorom viedla Slávia 16:14. V závere už nedali domáce volejbalistky súperovi šancu a zaslúžene sa tešili z dvanásteho majstrovského titulu v histórii klubu.