11°
26.4.2024
Basketbalové stovky vo vysielaní HUSTE.TV

Basketbal - extraliga mužov - 27. kolo

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - MBK Handlová 105:101 po predĺžení (23:21, 23:28, 24:15, 20:26 - 15:11)
Najviac bodov: Mielczarek 31, Baldovský 28, Jefferson 22 - Glavinič 33, Golian 20, Manjlovič 16
TH: 36/28 - 26/19, fauly: 24 - 28, trojky: 11 - 16, rozhodovali: Brziak, Mlynský a Hančík, 1000 divákov

Spišiaci rýchlo viedli 16:6 a zdalo sa, že sú na koni. Hostia vedení neomylným Golianom však udreli spoza trojkového oblúka. V prvom polčase nastrieľali osem trojok a v kombinácii s výborným útočným doskakovaním si do kabín odniesli trojbodový náskok 49:46. Po prestávke pokračoval zaujímavý basketbal. Ani jedno mužstvo si nedokázalo vytvoriť výrazný náskok a v riadnom hracom čase sa duel skončil patovo 90:90. V predĺžení boli úspešnejší domáci a "baníkov" po tuhom boji zdolali.

BK Inter Bratislava - AB Cosmetics Pezinok 76:101 (22:29, 13:15, 22:26, 19:31)
Najviac bodov: Štefanac 20, La Rosa 16, Ivan 13 - Majoroš 22, Snopko 19 (5), Jackson 17
TH: 25/16 - 20/15, fauly: 19 - 23, trojky: 6 - 12, rozhodovali: Gabara, Kúkelčík a Cetl, 900 divákov

Bratislavčania držali s vedúcim tímom tabuľky krok až do 7. minúty, keď prvý raz prehrávali 18:19. Postupne zobrali opraty zápasu do rúk Pezinčania, ale výrazný náskok v prvom polčase nezískali. Inter totiž stále bojoval a vcelku úspešne vzdoroval aj v tretej desaťminútovke (v 30. min bol stav 57:70). Záverečná štvrtina priniesla strelecký koncert hostí, ktorí zvýšili svoj náskok až na konečných 25 bodov.

ŠKP Banská Bystrica - BK Váhostav-SK Žilina 69:48 (10:12, 20:12, 22:11, 17:13)
Najviac bodov: Immink 16, Škara 11, Rendla 10 - Stojanovič 13, Závodný a Bučák po 10
TH: 17/12 - 24/16, fauly: 25 - 17, trojky: 10 - 0, rozhodovali: Janáč, Ženiš a Lamoš, 550 divákov

Úvodný kôš duelu dali Žilinčania a domáci basketbalisti sa do vedenia dostali až v 8. minúte. Banskobystričanom sa v úvodných dvoch štvrtinách nedarila streľba, čo v závere prvého polčasu úspešnými trojkovými pokusmi zmenili Immink a Rendla, ktorý stanovili skóre na 30:24. Po zmene strán sa domácim podarila šnúra 7:0 a v 23. minúte súperovi výraznejšie odskočili. Basketbalistom ŠKP sa darilo hlavne premieňať trojbodové pokusy, na čo Žilina nedokázala zareagovať ani pomocou trestných hodov. V štvrtej štvrtine prešli hostia na zónovú obranu, s ktorou si okrem Imminka hráči ŠKP nevedeli veľmi rady. Domáci však napokon rozumnou hrou doviedli duel do víťazného konca.

Astrum Levice - BK Svit 80:77 (19:21, 18:19, 26:13, 17:24)
Najviac bodov: Grznár 22, Terlanda 15, Jurík 12 - Polakovič 23, Findura, Dubovský a Bajič po 14
TH: 27/20 - 26/21, fauly: 25 - 24, trojky: 8 - 8, rozhodovali: Lukáč, Szibilla a Perečinský, 800 divákov

Domáci hrali v prvej štvrtine dosť ťažkopádne, nedarilo sa im strelecky, preto prevažnú časť boli vo vedení hostia zo Svitu. Aj druhá štvrtina bola vyrovnaná, Levice sa síce doťahovali, ale hostia stále viedli. Zvrat nastal po prestávke, domáci začali lepšie brániť, vychádzala im aj streľba a po tretej časti hry bol stav 63:53. V závere narástol rozdiel aj na 12 bodov, hoci Svit dokázal ešte duel zdramatizovať, napokon sa však z tesného víťazstva 80:77 tešili Levičania.

BC Prievidza - BK SPU Nitra 88:68 (26:16, 19:20, 22:15, 21:17)
Najviac bodov: Fears 29, Bosák 17, Szalay 15 - Votroubek 23, Scott 11, Hill 10
TH: 18/15 - 12/7, fauly: 15 - 18, trojky: 9 - 7, rozhodovali: Sudek, Fuska a Doušek, 2000 divákov
V predošlej sezóne bronzovým Prievidžanom sa vydarila úvodná štvrtina šlágra, v ktorej nad úradujúcim majstrom z Nitry vyhrali o 10 bodov. V 12. minúte získali domáci 14-bodový náskok (30:16), Nitra však šnúrou 7:0 skorigovala stav. Hornonitranom vyšli herne a bodovo aj minúty pred a po veľkej prestávke, v 22. min mali navrch o 15 bodov (51:36), súper ale dvoma trojkami vzápätí znížil. Prievidžanom patril aj záver kvalitného duelu, v ktorom vynikol najmä Fears a na druhej strane