18°
29.4.2024
Rumunský majster Targovište nad sily hráčok Ružomberka

V prvom zápase šestnásťfinále Európskeho pohára FIBA podľahli basketbalistky MBK Ružomberok rumunskému majstrovi MCM Targovište 68:90.

Šestnásťfinále sa hrá na dva zápasy, odveta v Targovišti je na programe 17. januára.

MBK Ružomberok – Municipal Targovište 68:90 (35:51)
Najviac bodov a zostava MBK: Šimkuľáková 20, Murphyová 16, Podešvová 13, Grešnerová 7, Novocká 2 (Černáková 10, Felixová 0) - Doronová 29, Frohllichová 15.

V 16. minúte domáce dievčatá prehrávali "len" o 5 bodov. Potom ale Municipal, vyšperkovaný viacerými skvelými cudzinkami, opäť zabral na vyššie obrátky a keď poslednú štvrorminútovku prvého dejstva vyhral 19:8, svietil po prvom polčase na tabuli šestnásťbodový rozdiel. V druhom polčase sa ešte Ružomberčanky priblížili na 12 bodov, ale potom už v Koniarni trónilo skvelými cudzinkami vyšperkované Targovište.

Ivan Kurilla, tréner MBK Ružomberok: "Zaostávali sme hlavne na poste strednej rozohrávačky. Úvod stretnutia bol pomerne vyrovnaný. V druhej štvrtine súper postavil zónovú obranu, na ktorú sme nedokázali nájsť recept. Targovište tiež predviedlo perfektnú streľbu predovšetkým z trojkových pozícií."