Konštantín
19.9.2024
Strelecké hody v Atlante režírovala domáca jedenástka

Súperove koše zaťažilo až 11 hráčov

Domácich ale potopila aj skvelá strela Moe Williamsa z polovice ihriska štyri minúty pred koncom, ktorou zvýšil na 97:87. "Trénuje so mnou strely od polovice ihriska každý deň a niekedy sa to oplatí," s úsmevom hodnotil po zápase krásny moment LeBron James. Hostia udržali Oklahomu v záverečnej štvrtine na 13 bodoch.

New Jersey si do štatistík zapísalo už 22. prehru v sezóne, navyše na palubovke Atlanty inkasovalo až 130 bodov, najviac v sezóne. Nets prehrali tretí zápas po sebe napriek veľkému nasadeniu Devina Harrisa, ktorý aj so zraneným prstom dosiahol 23 bodov a bol najlepším strelcom hostí, navyše pridal 9 asistencií. Hawks zvíťazili štvrtýkrát po sebe.

V Miami strelecky exceloval Rudy Gay, ktorý si so 41 bodmi vytvoril osobné maximum v kariére a jeho Memphis zaknihoval zriedkavé víťazstvo na palubovke súpera (118:90). Gay premenil 15 z jeho 28 striel a doterajší rekord si vylepšil o 5 bodov. "Jednoducho som chcel, aby ma bolo v zápase cítiť. Snažil som sa hrať útočne a agresívne. Ak to robíte takto, potom sa môžu stať podobné veci," povedal Gay. Domácim Heat nestačilo ani 25 bodov Dwyane Wadea.