Dievčatá Slovenska postúpili zaslúžene do ďalšej fázy ME
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Zdroj: TASR
Nedeľňajšie víťazstvo nad Ukrajinou bolo kľúčom k postupu
Na druhej strane palubovky totiž stála jej spoluhráčka z Gambrinusu Brno Eva Vítečková. Žirková tvrdí, že žiadne podpichovanie nebolo a obe hráčky sa sústredili výlučne na zápas.
"Neboli medzi nami žiadne veľké hecovačky. Sústredila som sa na to, aby som podala maximálny výkon, Eva takisto. Som rada, že sme ukázali, že sme momentálne v ženskom basketbale lepšie ako Češky, aspoň na tomto turnaji. Všetky dievčatá si zápas užívali a tá radosť po záverečnom klaksóne bola naozaj obrovská. Na nejaké oslavy, ani spoločné posedenie však zatiaľ nie je čas. V utorok nás čaká silné Španielsko a potom v Rige ďalší traja ťažkí súperi. Chceme sa pobiť o postup do štvrťfinále," povedala Žirková.
Nedeľňajšie víťazstvo nad Ukrajinou bolo kľúčom k postupu do druhej fázy šampionátu, triumf nad Českom bol "nadplán", čo priznala aj pivotka Regina Palušná. "Pred šampionátom nám mnohí neverili a to, že zdoláme Češky, s tým rátal naozaj málokto. Je to pre nás mimoriadne cenný skalp. Nemôžeme však teraz zaspať na varínoch alebo mať nejaké prehnané očakávania. Treba ísť postupne krok za krokom a keď budeme hrať dobre, verím, že prídu aj výsledky," povedala hráčka španielskej Valencie.