26°
Božena
27.7.2024
Debakel Ružomberka s Hejkovej Dinamom

Európsky pohár FIBA žien: MBK Ružomberok - Dinamo Moskva 44:104 (13:27, 12:23, 17:29, 2:25)

Zverenky trénera Antona Panisa si na svoje konto pripísali v súťaži už druhú prehru a v tabuľke im patrí 3. miesto.

Basketbal - Európsky pohár FIBA žien - A-skupina:

MBK Ružomberok - Dinamo Moskva 44:104
(13:27, 12:23, 17:29, 2:25)
Zostava a body MBK: Podešvová 13, Lukačovičová 13, Flukerová 10, Kupčíková 2, Duffyová 2 (Grešnerová 3, Novocká 1, Černáková 0, Chabadová 0, Felixová 0, Spodniaková 0)
Najviac bodov za Dinamo: Zogotová-Jekabsoneová 23, Jelavičová 14, Burseová 14
TH: 14/10 - 15/11, fauly: 18 - 12, trojky: 2 - 11, rozhodovali: Földházi (Maď.) a Tomičová (Chorv.), 1800 divákov

Už krátko po úvodnom rozskoku bolo jasné, kto bude pánom na palubovke. Hostky vedené trénerkou Hejkovou hrali rýchlo, výborne kombinačne a keďže sa im darila aj streľba najmä z väčších vzdialeností, svojmu súperovi sa nebezpečne bodovo vzďaľovali. Na polčasovú prestávku odchádzali Rusky už s 25-bodovým náskokom (50:25) a ďalší priebeh mal byť len otázkou rozdielu v skóre. V tíme Dinama bola neudržateľná lotyšská krídelníčka Zogotová-Jekabsoneová, v I. polčase autorka 19 bodov. Zápas sa postupne menil na exihibíciu Moskovčaniek. Domáci kormidelníci sa snažili častými striedaniami i oddychovými časmi urobiť niečo s výsledkom, no nič nepomáhalo. Bezradnosť Liptáčok dokumuntuje skutočnosť, že v záverečnej štvrtine zaznamenali len 2 body.

Anton Panis
(tréner Ružomberka): "Chcem zagratulovať trénerke Hejkovej k vysokému víťazstvu a výbornému výkonu. Moje zverenky vyšli na palubovku až príliš ustráchané, súperovi sme cestu za pohodlným víťazstvom uľahčili. Hrali sme podstatne horšie ako minulý týždeň v Poľsku. Dostali sme facku, ktorá nám nastavila reálne zrkadlo."

Natália Hejková
(trénerka Dinama): "Z našej strany to bol vydarený zápas. Silu súperov v európskom pohári nepoznáme, zo záznamov sa toho veľa vyčítať nedá. Hrali sme rozumne a pritom aj pekne. Myslím si, že divákom sa basketbal v našom podaní musel páčiť."