Ingrida
8.5.2024
Finále bude poriadne HUSTE. Michalovce alebo Partizánske?

Zdroj: Iuventa Michalovce

ŠAĽA / Vo finále Slovenského pohára v hádzanej žien 2015/2016 v Šali sa v nedeľu o 10:30h pred kamery HUSTE.tv postavia proti sebe podľa očakávania hráčky Iuventy Michalovce obhajujúce celkový triumf z minulej sezóny a HK Slávia Partizánske, ktoré v sobotu na záverečnom turnaji v tamojšej Mestskej športovej hale podľa očakávania potvrdili úlohu favoritiek. Všetko sme sledovali na HUSTE.tv.

Hádzanárky Iuventy Michalovce v sobotňajšom úvodnom semifinálovom zápase zdolali bratislavský ŠKP jednoznačne 32:22 (15:12). Bratislavčanky v I. polčase ešte ako-tak držali krok, ale po zmene prišiel uragán v podaní Zemplínčaniek, ktoré za 11 minút zvýšili vedenie na 24:13 a predčasne rozhodli o osude duelu. Poslednou prekážkou pre zverenky Františka Urbana, ktoré sa v prípade úspešnej obhajoby zapíšu na listinu pohárových víťaziek siedmykrát v 38 doterajších ročníkoch, bude HK Slávia Partizánske.

Zverenky Petra Olšavského naplnili v druhom sobotňajšom semifinále papierové predpoklady, keď nad hráčkami jediného prvoligistu v tejto fáze súťaže HC Sporta Hlohovec zvíťazili 24:16 (14:9). Partizánčanky udali tón stretnutia hneď v úvodnej desaťminútovke, v nej si utvorili päťgólový náskok (6:1). Hlohovčanky na začiatku druhej časti zdramatizovali vývoj, v 43. min sa dotiahli na 14:17, ale súper potom v priebehu nasledujúcich 12 minút unikol na 24:15 a bolo rozhodnuté. Partizánske sa bude v nedeľu 20. decembra od 10.30 h usilovať o svoju piatu domácu pohárovú trofej.

Obaja finalisti budú v Šali bojovať o cennú trofej, finančnú prémiu 1200 eur, a aj právo účasti vo Vyzývacom pohári (Challenge Cup) 2016/2017. V prípade, že víťaz SP bude aj majstrom, prechádza právo štartu na finalistu.

Hádzaná - Slovenský pohár žien 2015/2016 - záverečný turnaj v Šali - semifinále (hralo sa na 1 zápas) - sobota:

Iuventa Michalovce - ŠKP Bratislava 32:22 (15:12) - do finále postúpila Iuventa

Najviac gólov: Fiľková-Trehubová 8/2, Holešová a Perederijová po 4 - Beňušková 7/2, Marčeková 6, Trúnková a Šarišská po 2
Pok. hody: 4/2 - 4/3, vylúčené: 5 - 1, rozhodovali: Daňo a Sabol, 250 divákov

Slávia Partizánske - HC Sporta Hlohovec (I. liga) 24:16 (14:9) - do finále postúpilo Partizánske

Najviac gólov: Geričová a Štetáková po 4, Michnová 4/1 - Krajčovičová 5/2, Kisová 3, Koníková 3/3
Pok. hody: 2/2 - 6/5, vylúčené: 3 - 1, rozhodovali: M. Baďura a J. Ondogrecula, 350 divákov

Zostávajúci program záverečného turnaja Slovenského pohára (Šaľa, 19. - 20. 12. 2015):

Nedeľa 20. decembra: klikni a sleduj

Finále: 10.30 h Iuventa Michalovce - HK Slávia Partizánske