19.9.2024
Highlighty: Šaľa a Michalovce krok od postupu do finále hádzanárok
Halové športy

Zdroj: SITA - Finále SP, Šaľa-Michalovce

HUSTE.tv zo ŠALE - Prvé zápasy semifinálových sérií národného play-off o majstra SR v hádzanej žien nepriniesli prekvapenia.

Podľa papierových predpokladov sa v nich presadili favorizované domáce tím. Iuventa Michalovce ako úradujúci majster nenechala nič na náhodu a dvakrát rozdrvila ŠKP Piccard Senec (39:15 a 42:19). Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa si poradili s HK Danlog Partizánske tiež bez väčších problémov (30:23 a 23:17). Michalovce i Šaľa vedú v sérii 2:0 na zápasy a už len jedno víťazstvo ich delí od postupu do reprízy lanského finále. Tretie stretnutia semifinálových sérií sú na programe v sobotu 20. apríla na palubovkách Senca a Partizánskeho.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí semifinále národného play-off o majstra SR v ženskej hádzanárskej súťaži WHIL (Women´s Handball International League) 2012/2013:

SOBOTA:
Iuventa Michalovce - ŠKP Piccard Senec 39:15 (18:9) - stav série 1:0
Najviac gólov: Horňáková 8, Rebičová 7, Tregubovová 7/1 - Polláková 6/1, Štetáková 4
Pok. hody: 2/1 - 8/2, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Cipov a Pastierik, 700 divákov
Úvod vyšiel lepšie hostkám, ktorých agresívna obrana dala Iuvente zabrať. Potom sa však rozbehol stroj domácich, nastrieľali sedem gólov v rade, čím preklopili skóre na 7:2. Michalovčanky veľmi dobre bránili, ocenenie najlepšej hráčky si zaslúži brankárka Gubiková, ktorá zmarila viacero šancí Senčaniek. Aj vďaka nej náskok favorizovaných východniarok narastal až na konečných 39:15.

HK Slovan Duslo Šaľa - HK Danlog Partizánske 30:23 (15:11) - stav série: 1:0

Najviac gólov: S. Szarková 5/2, Veselková 5/3, Porubská 4 - Michnová 10/4, Kostelná a Kankulová po 3
Pok. hody: 8/5 - 4/4, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Budzák a Varga, 650 divákov
Spočiatku určovali tón duelu hostky z Partizánskeho, domáce sa ťažšie rozohrávali. Až v 24. min sa hádzanárky Šale dostali do vedenia, polčas vyhrali 15:11 a po zmene strán si bez väčších problémov ustrážili celkovo zaslúžené víťazstvo - 30:23. V závere si zahrala celá domáca lavička.

NEDEĽA:
Iuventa Michalovce - ŠKP Piccard Senec 42:19 (18:7) - stav série 2:0
Najviac gólov: Szöllösiová 9, Snopovová 9/1, Horňáková 7 - Polláková 6/4, Štetáková a Bačíková po 4
Pok. hody: 3/3 - 5/5, vylúčené: 8 - 6, ČK: 40. Piskayová (Michalovce) za tri vylúčenia, rozhodovali: Daňo a Sabol, 550 divákov
Priebeh bol podobný sobotňajšiemu úvodnému stretnutiu tejto série. Iuventa si proti Sencu vypracovala už do polčasovej prestávky 11-gólový náskok 18:7. V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil - dominovali domáce Michalovčanky, ktoré zvíťazili jednoznačne 42:19.

HK Slovan Duslo Šaľa - HK Danlog Partizánske 23:17 (12:7) - stav série: 2:0

Najviac gólov: Porubská a Demajová po 6, Bérešová 5 - Michnová 8/1, Minárčiková 4, Šáteková 2
Pok. hody: 2/1 - 4/2, vylúčené: 3 - 5, rozhodovali: Dvorský a Karlubík, 500 divákov
Od začiatku dominovali hráčky domácej Šale, ktorým sa darilo najmä v úseku od 10. min. Vyústilo to do 5-gólového náskoku na konci prvého polčasu - 12:7. Hostky z Partizánskeho síce po zmene strán zvýšili svoju aktivitu, ale Duslo si už skúsene ustrážilo druhé víťazstvo v tejto sérii.