Juraj
24.4.2024
Brazília aj Taliansko predviedli veľké obraty v štvrťfinále MS

Zdroj: vladsson

Reprezentácia Brazílie má stále šancu obhájiť titul majstrov sveta vo futsale spred štyroch rokov.

Štvornásobní svetoví šampióni v stredajšom štvrťfinále na MS 2012 v Thajsku prehrávali s výberom Argentíny 0:2, no v poslednej desaťminútovke vyrovnali na 2:2 a vynútili si predĺženie. V ňom o ich postupe rozhodol Falcao, ktorý strelil aj jeden z dvoch gólov svojho mužstva v II. polčase. Počas celého duelu aktívnejšia Brazília pritom už v prvom polčase prišla o vylúčeného Jého. V semifinále Brazílčania nastúpia proti výberu Kolumbie, ktorý vyradil Ukrajinu (3:1).

Až v predĺžení rozhodli o postupe aj Taliani, ktorí v 12. min prehrávali 0:3, no v druhom polčase vyrovnali na 3:3 a postup im zabezpečil presný zásah Honoria v 42. min.

Výsledok stredajších stretnutí štvrťfinále na futsalových majstrovstvách sveta v Thajsku:

štvrťfinále - výsledok:
Argentína - Brazília 2:3 po predĺžení (2:2, 2:0)
Góly: 17. Rescia, 18. Borruto - 34. a 45. Falcao, 33. Neto, ČK: 10. Jé (Braz.)

Portugalsko - Taliansko 3:4 po predĺžení (3:3, 3:0)
Góly: 2., 11. a 12. Ricardinho - 22. Assis (z pok. kopu), 38. Lima, 40. Fortino, 42. Honorio, ČK: 12. Cardinal (Portug.)

Kolumbia - Ukrajina 3:1 (0:0)
Góly: 23. Reyes, 40. Caro, 40. Abril - 40. Ovsiannikov