20.4.2024
HUSTE.tv: Druhý titul pre Doprastav, Slávia EU so striebrom

Zdroj: tasr

Majsterkami Slovenska vo volejbale žien v sezóne 2011/2012 sa stali hráčky VK Doprastav Bratislava.

V stredajšom rozhodujúcom piatom dueli finále play-off hranom na tri víťazstvá zdolali obhajkyne titulu z uplynulej sezóny pred kamerami internetovej televízie HUSTE.tv VK Slávia EU Bratislava 3:1 (13, -18, 18, 26) a v sérii triumfovali 3:2. Pre Doprastav je to druhý titul v histórii klubu, premiéru na najvyššom stupienku si vychutnal v roku 2009. Slávistky si na svoje štrnáste slovenské a dvadsiate tretie zlato vrátane bývalých federálnych budú musieť ešte počkať.

Výsledok:
VK Doprastav Bratislava - VK Slávia EU Bratislava 3:1 (13, -18, 18, 26) - konečný výsledok série: 3:2
109 minút, rozhodovali: Juráček, M. Sarka, 900 divákov

Úvodný set vyznel jednoznačne pre Doprastav. Jeho hráčky však o svojom víťazstve rozhodli až po druhom technickom oddychovom čase, keď od relatívne vyrovnaného stavu 16:12 dovolil „vysokoškoláčkam uhrať už iba jediný bod.
Druhé dejstvo však bolo akoby zrkadlovým odrazom prvého. Taktovku zobrali do rúk zverenky trénera Martina Hančíka a tie poľahky vyhrali 25:18 a vyrovnali stav na 1:1.

Obojstranne kvalitný volejbal pokračoval aj v treťom sete. Domáce opäť skvalitnili obranu na sieti, slávistky nevedeli nájsť na to protizbraň a skóre tentoraz narastalo v prospech Doprastavu. Po víťazstve 25:18 boli opäť o krok bližšie k titulu zverenky trénerky Evy Kosekovej.

Zápas vyvrcholil nádhernou strhujúcou drámou vo štvrtom sete. Doprastaváčky v ňom viedli 18:14, ale o chvíľu už pri podaní Salanciovej prehrávali 18:22. Domáce sa nevzdávali a prvú šancu na ukončenie setu, zápasu i sezóny mali za stavu 24:23. Potom mali dva setbaly slávistky, ale ani ony ich nevyužili. Nakoniec patrila posledná lopta Táni Crkoňovej, ktorá uzavrela na 28:26, celý zápas na 3:1 a finálovú sériu na 3:2.

Daniela Rojková (kapitánka Doprastavu): "Byť majstrom je super, pre mňa dupľovane, pretože týmto oficiálne končím svoju športovú kariéru. Je to krásne rozlúčiť sa ziskom zlata. V Doprastave sme si titul zaslúžili, pričinili sa oň všetky hráčky tréneri i vedenie klubu."