20°
Maradonovi v Al Wasl ruže nekvitnú, uviedol sa prehrou

Diegovi Maradonovi nevyšla súťažná premiéra na lavičke futbalového tímu Al Wasl v Spojených arabských emirátoch.

Jeho zverenci podľahli na ihrisku úradujúceho ligového šampióna Al Džazíry v Abú Zabí 3:4. Štvrtkové stretnutie malo spočiatku podobný priebeh ako v máji, keď presne v deň podpisu zmluvy s legendárnym Argentínčanom podľahlo Al Wasl tomu istému súperovi 0:4. Po polčase bol stav 1:3, ale Maradonovi zverenci sa vzchopili a vyrovnali na 3:3. Všetky tri góly Al Wasl strelil Argentínčan Mariano Donda, ktorého si tréner priviedol ako poslednú z posíl. O víťazstve domácich rozhodol v nadstavenom čase iný Juhoameričan - Jeder Volnei Spindler z Brazílie známy od prezývkou Baré.

"Moji hráči si za bojovnosť zaslúžia uznanie, som s nimi spokojný. V druhom polčase bolo na ihrisku iba jedno mužstvo - moje. Hráči odviedli maximum a spravodlivý by bol výsledok 3:3," povedal Maradona, ktorý ani v horúcom počasí nezaprel svoj temperament, často gestikuloval a komentoval výroky rozhodcov.