20.4.2024
Hustá upršaná deľba bodov v Košiciach

Highlighty v článku - Košice-B.Bystrica 1:1

MFK Košice - FK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:0)
Góly: 78. Pačinda - 72. Pich, ŽK: 68. Hovančík (Košice), rozhodovali: Vnuk - Brendza, Petríček, 750 divákov

Košice: Tofiloski - Kolbas, I. Djokovič, R. Cicman, M. Čonka - Kavka, Hovančík (70. Juhar) - Viazanko (77. Gál-Andrezly), Pačinda, Spasojevič (63. Čukič) - D. Škutka
B. Bystrica: Boroš - Turňa, Adámik, Poljovka, Brašeň - Považanec (85. Seye), Peter Ďurica (46. V. Gajdoš), Pleva, T. Hučko - Uškovič (58. Michal Ďuriš), Pich

Tu si pozri Highlighty z HUSTE.tv

V chladnom a upršanom počasí mali v prvom polčase viac z hry Košičania, ktorým výdatne pomáhal silný vietor. Už v 6. min po Spasojevičovom rohu hlavičkoval Djokovič do brvna hosťujúcej bránky. O tri minúty neskôr Spasojevičova delovka preletela vedľa šibenice. V 14. min to skúšal aj Viazanko, no jeho strelu z voleja vyrazil Boroš na roh. Po rušnej štvrťhodine diváci v druhej pätnásťminútovke veľa vzruchu nevideli. V 33. min si hosťujúci Pich nabehol za obranu, ale jeho krížna strela minula bránku domácich. Onedlho sa neujal na opačnej strane ani Kolbasov priamy kop zo 40 metrov, ktorý preletel tesne vedľa Borošovej svätyne. Silný vietor pomohol v 38. min Kolbasovému rohu, ktorý zakrútil loptu do bránky a Boroš na dvakrát loptu vyrazil opäť na roh.

Po zmene strán boli pre zmenu aktívnejší "vojaci". V 48. min Tofiloski v poslednej chvíli hasil pred Uškovičom včasným hodením sa pod jeho nohy. V 66. min mali hostia veľkú príležitosť po chybe Djokoviča, k lopte sa dostal Michal Ďuriš, jeho pokus však likvidoval Tofiloski. Odrazenú loptu napálil na bránku V. Gajdoš a na čiare musel zachraňovať R. Cicman. V 72. min sa však hostia už radovali, keď po Gajdošovom centri Pich na vzdialenejšej žrdi zblízka prekonal brankára domácich - 0:1. O šesť minút neskôr Gál-Andrezly, ktorý bol na ihrisku len minútu, centrom našiel Pačindu a ten chladnokrvne vyrovnal - 1:1. V ďalšom priebehu už gól nepadol, a tak si súperi body podelili.