Slovensko šokované, oslavy sa rušia
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Slovensko prehralo so Slovinskom 0:2
Vladimír Weiss, tréner Slovenska: "Mrzí ma prehra, zápas sme nezvládli ani takticky, ani výkonom na ihrisku. Súper bol rýchlejší, lepší a zaslúžene zvíťazil. Bol veľký rozdiel v prechodovej fáze a v stredovej formácii. Mali aj rýchlejších útočníkov. Dali fantastický gól a my sme už nedokázali odpovedať. Boli agresívnejší a kvalitnejší na svojich postoch, nestíhali sme ich. Snahu našim chlapcom uprieť nemôžem, ale nezvládli sme to v hlavách. Slovinci hrali vabank a vyšlo im to tak, ako nám v Čechách alebo v Severnom Írsku. Prehru beriem na seba, netrafil som ani zostavu, nevyšlo mi nič."
Peter Pekarík: "Stále si nepripúšťame, že na majstrovstvá sveta nepostúpime. V Poľsku urobíme všetko pre to, aby sa to podarilo. Dnes sme vedeli, že nás nečaká nič ľahké, práve so Slovincami sme jediný raz v kvalifikácii prehrali a o to viac nás mrzí druhá prehra s nimi. Proti Poľsku nám budú chýbať viacerí hráči v obrane, ale káder je široký a ja verím, že jeden za druhého potiahneme."
Erik Jendrišek: "Možno tá prílišná zodpovednosť, alebo enormné chcenie spôsobilo opačný efekt. Chceli sme sa tešiť z postupu, každý z nás chcel vyhrať a potvrdiť postup už dnes. Slovinci však odohrali výborný zápas, pôsobili na ihrisku uvoľnenejšie a bolo to cítiť."
Miroslav Stoch: "Mali sme na dosah majstrovstvá sveta, ale stále tá šanca je a treba sa o tú šancu ešte pobiť. Uvidíme po strede. Treba zabudnúť na tento zápas a netreba nad ním veľmi rozmýšľať. Urobili sme predtým v kvalifikácii veľmi dobré výsledky, takže máme skúsenosti a ja dúfam, že chalani zabojujú a postup bude náš."
Ján Ďurica: "Sami ste to videli... Obrovská snaha, chceli sme vyhrať, ale sa nám to nepodarilo. Ťažko sa mi hľadajú slová, je to ako zlý sen, ale teraz musíme dať hlavu hore. Sme kolektív a dnes sme spolu prehrali. Tak ako vyhrávame spolu, aj prehrávame... Do Poľska ideme s cieľom vyhrať, vypadla nám síce celá obrana, ale dúfam, že tréner nájde tých hráčov, ktorí nahradia nás potrestaných a budeme úspešní."