Florián
4.5.2024
Boj o francúzsky titul otvorený, Marseille s Bordeaux nezaváhali

Marseille ostal na čele tabuľky

Marseilčania, ktorí útočia na prvý majstrovský titul od roku 1992, vyhrali pritom už siedmy zápas vonku v poradí. Parížsky St. Germain zvíťazil jediným gólom Mateju Kežmana na pôde Le Mans 1:0 a udržal sa v hre o predkolo Ligy majstrov. Na tretí Lyon stráca tri kolá pred koncom jediný bod.

"Lastovičky" z Bordeaux začali vo Valenciennes zle a po faule Mathieua Chalma dostal Gael Danic domácich v 22. min do vedenia. O vyrovnanie sa sedem minút pred prestávkou postaral Fernando a plný bodový zisk po efektnej hlavičke pri páde hosťom zabezpečil Yoann Gourcuff.

Najstarší profesionálny klub vo Francúzsku z Le Havre sa po prehre so St. Etienne 2:4 definitívne rozlúčil s účasťou v najvyššej súťaži. V drese Lille odohral v Toulouse slovenský útočník Róbert Vittek celý zápas, v dueli však gól nepadol.

Sumáre - 35. kolo:

AJ Auxerre - Grenoble Foot 2:0 (1:0)
Góly: 37. a 74. Jelen.

AC Le Havre - AS St. Etienne 2:4 (2:1)
Góly: 11. Diallo, 18. Sambou - 4. Ilan, 46. Bayall, 70. Mirallas, 90. Riviere.

Le Mans UC 72 - Paríž St. Germain 0:1 (0:1)
Gól: 19. Kežman.

AS Nancy - FC Lorient 2:2 (0:0)
Góly: 48. Sami, 48. Sami - 53. a 82. Gameiro. ČK: Ouaddou.

OGC Nice - Olympique Marseille 0:2 (0:1)
Góly: 27. Niang, 60. Brandao.

Stade Rennes - SM Caen 1:0 (1:0)
Gól: 61. Hansson.

FC Sochaux - AS Monaco 3:0 (1:0)
Góly: 20. Martin, 46. Modesto, 71. Svěrkoš.

FC Toulouse - OSC Lille 0:0

AFC Valenciennes - Girondins Bordeaux 1:2 (1:1)
Góly: 22. Danic z 11 m - 38. Fernando, 83. Gourcuff, ČK: Tiene, Pieroni (obaja AFC)