25°
29.4.2024
Škrtel, Čech či Hološko víťazne, zato Pekarík prehral

Prehľad európskych futbalových líg v sobotu

O dva góly hostí sa zaslúžil kapitán The Reds Steven Gerrard, tretí pridal Holanďan Ryan Babel. Zverenci trénera Rafu Beniteza sa vďaka zisku troch bodov dostali na čelo tabuľky o skóre pred Manchester United, úradujúci šampión má však dva zápasy k dobru.

West Bromwich Albion v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Marekom Čechom zvíťazil v 36. kole Premiership nad Wiganom 3:1 a udržal si šancu na záchranu v súťaži. Čech nastúpil po dlhom čase v drese Baggies od začiatku stretnutia a hral do 74. minúty. Dva góly WBA strelil Fortune, tretí presný zásah pridal Brunt, ktorý tesne predtým nepremenil pokutový kop.

sumár - 36. kole anglickej Premiership:
West Ham United - FC Liverpool 0:3 (0:2)
Góly: 2. a 38. Gerrard, 84. Babel
/Škrtel odohral v drese hostí celý zápas/
Blackburn Rovers - FC Portsmouth 2:0 (1:0)
Góly: 90.+5 Dawson - 41. Fuller, 73. Lawrence

West Bromwich Albion - Wigan Athletic 3:1 (1:1)
Góly: 8. a 73. Fortune, 59. Brunt - 17. Rodallega
/Čech hral v drese domácich do 74. minúty/

Wolfsburg s Pekaríkom prehral v Stuttgarte 1:4, štyri góly Gomeza

Nemecký futbalový tím VfL Wolfsburg v základnej jedenástke so slovenským obrancom Petrom Pekaríkom prehral v 31. kole bundesligy na pôde VFB Stuttgart 1:4. O triumfe domácich rozhodol štyrmi gólmi Gomez, prvý gól vsietil hlavou už po 28 sekundách hry. Pekarík hral do 73. minúty, keď ho vystriedal Okubo.

"Vlci" si napriek vysokej prehre v Stuttgarte udržali prvé miesto v tabuľke, vedú však už iba o skóre pred Bayernom Mníchov, ktorý vyhral v Cottbuse vďaka zlepšenému výkonu v druhom polčase 3:1. VfL Bochum v zostave bez Stanislava Šestáka prehral v Berlíne s Herthou 0:2. Berlínčania zaostávajú za vedúcim duom iba o bod. Borussia Dortmund si poradila s Karlsruhe rozdielom triedy 4:0.

sumáre - 31. kolo nemeckej bundesligy:
Energie Cottbus - Bayern Mníchov 1:3 (1:1)
Góly: 44. Iliev - 23. Sosa, 62. Demichelis, 66. Podolski, 22.528 divákov (vypredané)

VfB Stuttgart - VfL Wolfsburg 4:1 (2:1)
Góly: 1., 20., 63. a 77. Gomez - 36. Džeko, 55.896 divákov (vypredané)
Pekarík hral v drese hostí do 73. minúty/

Hertha BSC Berlín - VfL Bochum 2:0 (1:0)
Góly: 39. Pantelič, 50. Raffael, 72.000 divákov

Borussia Dortmund - Karlsruher SC 4:0 (1:0)
Góly: 25. Blaszczykowski, 62. Sahin, 71. Santana, 80. Frei, 80.000 divákov

Hannover 96 - Eintracht Frankfurt 1:1 (1:1)
Góly: 9. Bruggink - 42. Korkmaz

1899 Hoffenheim - 1. FC Kolín 2:0 (0:0)
Góly: 58. Salihovič, 68. Ba, ČK: 78. Mohamad (Kolín), 30.150 divákov (vypredané)

Hološko prispel gólom k výhre Besiktasu nad Ankarasporom 4:1

Slovenský futbalový útočník Filip Hološko v službách Besiktasu Istanbul prispel v 31. kole tureckej ligy gólom k vysokému víťatzstvu 4:1 na pôde Ankarasporu. Besiktas sa vďaka zisku troch bodov vyšvihol na čelo tabuľky o dva body pred Sivaspor, ktorý prehral doma s Buyuksehirom 1:2.

výsledky:
Ankaraspor - Besiktas 1:4, Bursaspor - Konyaspor 3:0, Eskisehirspor - Antalyaspor 2:0, Fenerbahce - Denizlispor 1:0, Galatasaray - Ankaragucu 1:0, Genclerbirligi - Hacettepe 3:1, Kocaelispor - Trabzonspor 1:3, Sivasspor - Buyuksehir Bld. Spor 1:2

Glasgow Rangers - Celtic Glasgow 1:0 v 35. kole škótskej ligy

V šlágri 35. kola škótskej futbalovej ligy vyhral Glasgow Rangers nad Celticom Glasgow 1:0 a dostal sa na čelo tabuľky o dva body pred svojho mestského rivala. O triumfe "jazdcov" v tradičnom Old Firm rozhodol v 38. minúte Steven Davis.

výsledok:
Glasgow Rangers - Celtic Glasgow 1:0, Kilmarnock - Falkirk 1:1,  St. Mirren - Motherwell 1:3