Anastázia
30.4.2024
Neapol s Hamšíkom i Catania s Košickým s prehrami

Neapol sa trápi ďalej

Toskánci rozhodli o svojom triumfe v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Kharja a Maccarone. Desať minút pred koncom strelil čestný úspech hostí Pia. Hamšík odohral v drese Neapola celý zápas.

AC Miláno zvíťazilo na ihrisku Catanie v bránke so slovenským gólmanom Tomášom Košickým 2:0 a znížilo stratu na lídra tabuľky milánsky Inter na sedem bodov. O vedúci gól rosso-neri sa postaral Filippo Inzaghi, sedem minút po prestávke spečatil triumf hostí Kaká. Nádeje na zisk titulu definitívne pochoval Juventus Turín domácou remízou 2:2 s Lecce, vyrovnávajúci gól hostí strelil v tretej minúte nadstaveného času Castillo. V sicílsko-sardínskej konfrontácii deklasovalo Palermo Cagliari 5:1. V janovskom derby zvíťazil FC nad Sampdoriou 3:1. Hetrikom sa blysol Milito, až traja hráči videli červené karty.

Palermo - Cagliari 5:1 (2:0)
Góly: 29. Migliaccio, 38. Miccoli, 50. Tedesco, 57. Cavani, 88. Succi - 48. Jeda

AS Rím - Chievo Verona 0:0

Udinese Calcio - Atalanta Bergamo 3:0 (1:0)
Góly: 42. a 74. Quagliarella, 90. Pasquale

FC Janov - Sampdoria Janov 3:1 (1:1)
Góly: 30., 73. a 90.+3 Milito - 45.+3 Campagnaro, ČK: 87. Ferrari, 90. Motta - 90. Campagnaro