8.5.2024
Liverpool sfúkol Newcastle aj bez Škrtela

Zdroj: TASR

FC Liverpool - Newcastle United 3:0 (2:0)

V nedeľňajšom súboji na Anfield Road išli domáci do vedenia v 22. minúte, kedy strieľaný center Dirka Kuyta z pravej strany umiestnil stehnom do siete Izraelčan Yossi Benayoun. Holanďan Kyut potom ešte do polčasu zvýšil na 2:0, keď po rohovom kope zostal  osamotený na päťke a rybičkou skóroval. Hneď dvakrát sa mohol do listiny strelcov zapísať domáci Xabi Alonso, ale jeho technické pokusy v 39. aj 74. minúte zastavilo brvno na bránke hostí. V 77. minúte dostal Joey Barton červenú kartu za nešetrný zákrok na Alonsa, po ktorom museli španielskeho legionára odniesť na nosidlách. Gólovú bodku dal v 87. minúte hlavičkou striedajúci Lucas Silva, pre ktorého to bol vôbec prvý zápis v červenom drese. V nadstavenom čase sa prezentoval umiestnenou strelou kapitán The Reds Steven Gerrard, ale aj jeho pokus zastavila horná časť bránkovej konštrukcie.