Jasno
Bratislava
Zlatica
28.2.2026
Giggs v stredu odohral 800. zápas za ManU
Zdielať na
Vladimír Ambrozek
Vladimír Ambrozek
Futbal

Giggs v stredu odohral 800. zápas za ManU

Giggs

Zdroj: TASR

Stal sa hráčom roka Premiership

Giggs si až v 35 rokoch vyslúžil prvé individuálne ocenenie. Hráči Premiership ho nedávno označili za Hráča roka. Pochválil ho aj tréner Arsenalu Arsene Wenger. "Veľmi ho uznávam. Svoju kariéru začal v roku 1991 a teraz je rok 2009. Keď hráč odohrá 18 rokov na tejto úrovni, musíte ho rešpektovať, najmä ak viete, čo to obnáša - obetovanie, odhodlanie," povedal Wenger.

Nedeľňajšie ocenenie je síce jeho prvé individuálne, ale Giggs má vo svojej zbierke najviac trofejí v histórii anglického futbalu. Desaťkráť triumfoval v anglickej lige, dvakrát v Lige majstrov, štyrikrát v anglickom Pohári FA a trikrát v Ligovom pohári. V minulej sezóne prekonal rekord legendárneho Bobbyho Charltona, keď odohral svoj 759. zápas v tíme "červených diablov", čo bolo najviac v histórii klubu.

Brankár ManU Edwin van der Sar si myslí, že Giggsov zápis už nikto nenapodobní. "Bude veľmi ťažké prekonať jeho rekord. V súčasnosti je tak veľa prestupov a Ryan začal veľmi skoro. Nič také už v budúcnosti neuvidíte," vyhlásil.

Tréner Manchestru Alex Ferguson vytiahol Giggsa do prvého tímu ako 17-ročného, premiérový zápas v najvyššej súťaži odohral v marci 1991. Ferguson len nedávno ponúkol Walesanovi predĺženie kontraktu do júna 2010, keď bude mať len pár mesiacov pred 37. narodeninami.

Zdielať na