25°
29.4.2024
Šesták strelil Brémam dva góly, Bochum ale prehral 2:3

Šestákovci vyhrali polčas v Brémach 2:0

V 16. minúte poslal Marc Pfertzel prihrávku slovenskému kanonierovi do behu. Šesták si zachoval pred vybiehajúcim brankárom Timom Wiesem chladnú hlavu a poslal loptu k bližšej žrdi. Tesne pred odchodom do kabín, v 44. minúte dostala po rohu Brém obrana Bochumu loptu zo šestnástky. Šesták ju zachytil 70 m od súperovej bránky a predviedol nádherný šprint, pri ktorom ho márne stíhal grécky stredopoliar Alexandros Tziolis. Situácia ako pred prvým gólom sa zopakovala, no tentoraz lopta smerovala k vzdialenejšej žrdi a bývalý hráč Tatrana Prešov, Slovana Bratislava a MŠK Žilina zaknihoval deviaty presný zásah v aktuálnej sezóne.

V druhom polčase však úradoval už len domáci Werder. Najprv v 54. minúte znižoval Portugalčan Hugo Almeida, v 70. minúte vyrovnal Brazílčan Naldo a výsledok stretnutia na 3:2 v prospech Werderu stanovil jedenásť minút pred koncom riadneho hracieho času jeho krajan Diego.